Galerija

Kaip motyvuoti žmones dirbti patarė prof. Jonas Kvistas

2013-12-12

Gruodžio 11 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute įvyko penktasis Pažangos forumo „Gerovės valstybės modelis – šiaurietiška patirtis ir perspektyvos Lietuvoje“ renginys „Darbo rinkos politika gerovės valstybėje“.

Renginio pranešėjas – prof. Jonas Kvistas iš Pietų Danijos universiteto Gerovės valstybės tyrimų centro – pristatė aktyvios darbo rinkos politikos priemonių taikymo patirtį Šiaurės šalyse ir aptarė jos sąsajas su pagrindiniais Šiaurės šalių gerovės modelio tikslais. Profesorius patikino, jog siekiant geriausių rezultatų svarbiausia, kad šalyje žmonės darbą vertintų labiau negu socialines garantijas, o užimtumo programos būtų lanksčios ir efektyvios. Taip pat, svečio teigimu, itin svarbu atkreipti dėmesį į tokius paslėptus nedarbo rodiklius kaip įkalintųjų skaičius bei skatinti darbingo amžiaus moterų grįžimą į darbo rinką susilaukus vaikų.

Komentatoriai iš Lietuvos – Rūta Skyrienė, dr. Romas Lazutka, dr. Egidijus Barcevičius – diskutavo, kaip Šiaurės šalių praktiką būtų galima pritaikyti Lietuvos kontekste. Diskusiją moderavo Tadas Langaitis.

RSS srautas
×