Galerija

Mokymasis visą gyvenimą – širdyje

2015-01-27

Šįkart diskutuoti apie mokymąsi visą gyvenimą vykome kiek arčiau – į Alytų. Kelias buvo kaip iš pasakos, didžiuliais gabalais krito snaigės, o Alytus atrodė kaip niekad gražus.

Diskusijos dalyviai klegėdami rinkosi Alytaus rajono savivaldybėje – panašu, kad daugelis jau prieš renginį buvo pažįstami. O kas ne – tikrai susipažino renginio metu. Tikimės, kad į renginį atėję suaugusiųjų švietimu besidomintys dzūkai ir toliau plėtos bendro darbo idėją.

Kalbėjome ta pačia tema kaip ir Plungėje: “Lietuvoje kuriame mokymosi tradiciją: su kokiais iššūkiais susiduriame?”. Renginį atidarė Valstybės pažangos tarybos sekretoriato vadovė Jurgita Domeikienė.

Smagu, kad mūsų renginiais vis dažniau susidomi vietos valdžia – sveikinimo žodį tarė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. Jis pabrėžė, kad šiais laikais nebeužtenka išmokti vieną kartą – kad būtum konkurencingas rinkoje, tenka mokytis ir tobulėti nuolat.

Vilija Lukošiūnienė, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentė, aptarė regioninio koordinavimo svarbą, tačiau labiausiai visiems įstrigo ne skaičiai ir faktai, o V. Lukošiūnienės palyginimas. Jos nuomone, žmogaus kojos – tai bendrasis ugdymas, kuris išmoko vaikščioti. Žmogaus rankos – profesinis mokymas, kuris išmoko veikti. Žmogaus galva – aukštasis mokslas, kuris išmoko galvoti. Na, o suaugusiųjų mokymasis – krūtinė ir širdis, be kurių visa kita taptų beprasmiška.

Po šio pranešimo “Visionary Analytics” atstovė ir diskusijos moderatorė Lina Vosyliūtė pristatė mokymosi visa gyvenimą sampratą ir kultūrą Lietuvoje, o Alytaus rajono vietos veiklos grupės projektų vadovė Vida Vrubliauskienė pasidalino regionine patirtimi.

Galiausiai visi dalyviai sėdo diskutuoti apie mokymosi visą gyvenimą problemas, su kuriomis jie patys susiduria. Sulaukėme konstruktyvių pasiūlymų, kaip šias problemas būtų galima spręsti: būtinas tarpusavio supratimas, partnerystė, stipri teisinė bazė, efektyvus koordinavimas, svarbu perteikti aktualias žinias ir jas pateikti žmonėms priimtinais metodais.

Tikimės, kad šis renginys ne tik mums buvo įdomus ir naudingas, bet ir paskatins minėtą bendradarbiavimą ir tarpusavio supratimą būsimuose projektuose ir iniciatyvose.

Dar sykį dėkojame visiems dalyvavusiems ir mus priėmusiai rajono savivaldybei.

Primename, kad vasario mėnesį vyks baigiamasis forumo “Mokomės visą gyvenimą” renginys.

Sekite mūsų naujienas čia ir www.facebook.com/Lietuva2030

RSS srautas
×