Galerija

„Jei politikoje būtų tvarka kaip darželyje – gyventume daug geriau“

2014-10-03

Tokį provokuojantį ir taiklų pastebėjimą išgirdome rugsėjo 26 d. Utenoje, kur pirmąja diskusija atidarytas jau ketvirtas Atviras pažangos forumas „Vaikų kūrybiškumas 24/7“. Rajono mokytojus pakvietėme diskutuoti apie tai, kokios kūrybiškumo ugdymo strategijos taikomos Lietuvos mokyklose.

Sveikindama susirinkusius mokytojus, Valstybės pažangos tarybos sekretoriato vadovė Jurgita Domeikienė pabrėžė, kad ši diskusija skirta ne mokytojams šviesti, o atvirkščiai – būtent mokytojų siūlymus norime surinkti, apibendrinti ir pristatyti baigiamojo renginio Vilniuje metu.

Pirmą kartą forume pasitelktos naujausios technologijos leido stebėti, ką kiekviena mokytojų grupelė diskutuoja ir žymisi realiu laiku, o po to visų išvadas palyginti ir išsaugoti. Džiugino tai, kad kūrybiškumas Lietuvos mokytojams nebėra gąsdinanti naujovė – daug praktikų jau taikoma ar ketinama taikyti, mokytojai patys imasi iniciatyvos ir noriai tobulėja.

Buvome maloniai nustebinti net ir pačių mažiausių rajonų mokyklų bei darželių pažangumu. Jei ne kuklūs biudžetai ir kitą santvarką menantys pastatai – jie niekuo nesiskirtų nuo geriausių didžiųjų miestų ugdymo įstaigų. Klasėse vaikai žaidžia teatrą, apie emocijas kalba „Kimoch‘ių“ pagalba, o prausyklose žaidžia ant plytelių išpiešta šaškių lenta – čia tik keli pavyzdžiai iš mūsų kelionės.

Tačiau kai paklausėme mokytojų, kas kliudo ugdyti vaikų kūrybiškumą klasėje ir už jos ribų, ir kokių patarimų jie norėtų duoti politikams, išryškėjo ir ne viena problema. Mokytojai pabrėžė kvalifikuotų pagalbininkų trūkumą, prastą programų suderinamumą, priemonių trūkumą, nepakankamą tėvų įsitraukimą bei išorinių vertinimų naudą. Tarp diskusijų grupių kartojosi politikos tęstinumo, stabilumo problema, silpnas partnerystės ryšys tarp mokyklų ir tėvų, į suvokimą orientuoto mokymo stoka.

Buvo nuspręsta, kad esamos problemos gali ir turi būti sprendžiamos efektyviai ir greitai, todėl sutarėme su mokytojais, kad jų siūlymai tikrai nepradings ir bus pristatyti politikams lapkričio pabaigoje. „Lietuva 2030“ komanda tokias diskusijas dar rengs Marijampolėje ir Panevėžyje.

Dar sykį dėkojame visiems dalyvavusiems mokytojams ir linkime jiems kantrybės, polėkio ir džiaugsmo ugdant jaunąją kartą.

RSS srautas
×