Verslo akseleratorius „Startup.lt“

2015-09-28

„Startup.lt" yra vieno iš JEREMIE lėšas naudojančių rizikos kapitalo fondų „Practica Seed Capital" verslo akseleratorius. JEREMIE yra privataus sektoriaus lėšas į jaunus verslus investuojantis kontroliuojantysis fondas. Šį fondą Lietuvoje administruoja Ūkio ministerija, Ūkio ir Finansų ministerijų vardu. JEREMIEvaldomi penki rizikos kapitalo fondai padeda išskirtinėms idėjoms ir jau veikiantiems verslams augti, plėstis ir pritraukti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio investicijas.
„Startup.lt" padeda verslo idėjų autoriams suprasti, ko reikia investuotojams, ir pateikti idėją taip, kad ji galėtų pritraukti investicijas. „Startup.lt" pradėjo veikti 2010 m.

Lietuvos verslas turi nemažą potencialą. Lietuvoje yra sukuriama puikių idėjų, tačiau neretai trūksta supratimo, kuo turima idėja gali būti patraukli, ar ateityje bus galimybių vykdyti plėtrą užsienyje. Taigi, vis dar trūksta žinių apie tai, kaip kurti greitai augančius verslus. Nedaug lietuvių dirba užsienio kompanijose, augančiose pasauliniu mastu, todėl nevyksta aktyvus dalijimasis gerąja patirtimi. Dažnai žmonės pabandę sukurti savo verslą supranta, kad tai labai sudėtinga. Net ir tie, kuriems pasiseka gauti finansavimą, pamato, kad tarptautinėje arenoje turi konkuruoti su pačiais geriausiais. Verslo akseleratoriaus „Startup.lt" tikslas – padėti augančiam arba dar tik planuojamam kurti verslui atrasti tinkamą kelią.

Susibūrusios naujų verslininkų komandos gali kreiptis į „Startup.lt" ir užpildyti formą, kurioje turi pristatyti savo komandą, jau įgytą patirtį, išugdytas kompetencijas, planuojamą kurti ar jau plėtojamą veiklą. „Startup.lt" domina tos verslo idėjos, kurios gali itin sparčiai augti. „Startup.lt" komanda susipažįsta su pateiktomis verslo idėjomis. Jeigu verslo idėja yra logiška ir argumentuota, verslininkų grupė yra pakviečiama tapti verslo akseleratoriaus „Startup.lt" bendruomenės nariais. Verslo akseleratoriaus komanda konsultuoja naujus verslininkus jiems iškylančiais klausimais, padedama vystyti jų verslą, sprendžiamos atsirandančios problemos. Taip pat padedama auginti verslo vertę ir pritraukti investuotojus kitiems investavimo etapams. „Startup.lt" į geriausias verslo idėjas investuoja iki 200 tūkst. eurų. Verslo akseleratoriaus ekspertai dalijasi savo žiniomis ir įgyta tarptautine darbo praktika su pradedančiais verslininkais, suteikiamos jaukios biuro patalpos. Teikiamos profesionalios apskaitos, teisinės ir kitos verslo vystymui reikalingos paslaugos.

Verslo akseleratorius „Startup.lt" kiekvienam jaunam verslui padeda spręsti finansavimo, verslo administravimo , finansų, juridinius, žmogiškųjų išteklių ir techninius klausimus. Naujiems verslams padedama ieškant vartotojų pritraukimo kanalų. Pradedantys verslininkai, tapę „Startup.lt" bendruomenės nariais, reikšmingai sumažina naujam verslui kylančios rizikos veiksnius. Ekspertų konsultacijos leidžia naujiems verslininkams išvengti įprastų klaidų. Taigi, „Startup.lt" padeda įmonėms augti ir išlikti konkurencingoms. Pavyzdžiui, internetinė 3D modelių prekyvietė „CG Trader" komanda dalyvaudama „Startup.lt" programoje „išaugo" beveik penkis kartus ir po mažiau nei metų pritraukė „Intel" kompanijos valdomo rizikos fondo investiciją. Tai – pirmoji šio tarptautinio fondo investicija Lietuvoje. Kitos „Startup.lt" programoje dalyvaujančios verslo idėjos plečiasi į tarptautines rinkas - „Trafi", Lietuvoje žinomas kaip „maršrutai.lt", veikia Turkijoje ir Brazilijoje, „Yplan" – Londone ir Niujorke. „Kurgyvenu.lt" – Londone ir Berlyne bei žada veiklą pradėti JAV.

Rizikos kapitalo rinka, kuomet investuotojai perka perspektyvių įmonių akcijas, taip sudarydami joms galimybes sparčiau augti, Lietuvoje egzistavo jau seniai. Tačiau investuotojus pirmiausia domino jau veikiančios, nemažą patirtį turinčios įmonės. Nuo 2010 m., kuomet veiklą pradėjo iš dalies JEREMIE kontroliuojančiojo fondo lėšomis įsteigti penki rizikos kapitalo fondai, investuojantys į skirtingos stadijos verslus, atsirado žymiai daugiau galimybių nedideliems, jauniems verslams. „Startup.lt" investicijų gali sulaukti pradedantieji verslai (angl. „seed startups"), kuomet turima tik idėja. Tokiems verslams padedama dar dvejus metus, o tai reiškia, kad startuoliai gali dvejus metus vystyti projektą dar neturėdami realių pajamų. „Startup.lt" akseleratoriaus principas, kai ne tik investuojama į pradedantį verslą, bet ir teikiama visokeriopa pagalba (konsultacijos, patarimai) galėtų būti lengvai multiplikuojama, pavyzdžiui, skatinant socialines inovacijas.

 

Šaltiniai: „Startup.lt" tinklapyje pateikiama informacija: http://startup.lt/, tinklapyje „delfi.lt" pateikiama informacija: http://www.delfi.lt/es/efektas/startuplt-generalinis-direktorius-potencialo-lietuvoje-yra.d?id=65329162

RSS srautas
×