UAB „Ecococon“

2015-09-09

UAB „Ecococon" yra įmonė, užsiimanti draugiškų aplinkai šiaudinių skydų gamyba namų statybai (šiaudinio namo statybai). Įmonė veikia Lietuvoje, Kauno regione. Įmonė įsteigta 2008 m. Pagrindiniai „Ecococon" partneriai – „Brolis Timber", „STEICO", „ECOStudija", UAB „Plokštuminiai pamatai – protingi pamatai", UAB „Juodasis gintaras" ir „ECOPANELY".

Kartu su atnešama ekonomine nauda, auganti pramonė ir aktyvėjantis verslas daro ir neigiamą poveikį aplinkai. Dėl neatsinaujinančių išteklių ir kenksmingų medžiagų naudojimo, viena iš labiausiai gamtai kenkiančių ūkio šakų yra statybos sektorius. Įmonė „Ecococon" įkurta siekiant visiems įrodyti, kad įmanoma ir aplinkai draugiška bei sveikatai nekenkianti statyba. Pritaikius inovatyvius sprendimus ir naujausias technologijas tradicinės senovės lietuvių naudotos statybinės medžiagos – šiaudų – perdirbimui, sukurta unikali technologija ir statomi originaliai atrodantys ir gamtai visiškai nekenkiantys modernūs namai.

Įmonė „Ecococon" išrado unikalų šiaudinių skydų gamybos būdą. Į karkasinį medinį skydą dedami šiaudai yra suspaudžiami ypatingai tankiai ir taip pasiekiamos itin geros šiaudinio skydo šiluminės varžos, garso izoliacijos, atsparumo ugniai ir kitos charakteristikos. Kadangi šiaudiniai skydai – naujas gaminamas produktas, didelis bendrovės dėmesys skiriamas kokybės įvertinimui. Efektyviausias būdas tai atlikti – bandymai laboratorijoje. Atliekant bandymus gaunami realūs rezultatai apie „šiaudinių" namų statybos privalumus ir trūkumus ir jais remiantis, jei reikalinga, atliekami tobulinimai. UAB „Ecococon" skiria dėmesį ir kitų statybos įmonių bei visuomenės kompetencijų apie ekologišką statybą praplėtimui – organizuojami įvairūs seminarai šia tema, keletą kartų per metus dalyvaujama nacionalinėse ir tarptautinėse parodose. UAB „Ecococon" gaminami šiaudų skydai gali būti pritaikyti bet kokiam namo projektui. Savo sprendimu neužtikrinti klientai gali kreiptis į įmonę patarimo – pasiūlomi partneriai architektai, galintys padėti sukurti namo projektą bei patyrę specialistai, turintys patirties ekologiškų namų statyboje. Įmonės „Ecococon" produkcija yra sertifikuota – 2013 m. jai suteiktas Nacionalinis techninis įvertinimas.

Per metus įmonė pagamina 5000 kv.m. sienų skydų (apie 30 namų). Klientai, įsigydami jų pageidaujamo namo projektui pritaikytus UAB „Ecococon" gaminamus šiaudų skydus, užsitikrina, kad jų namas bus draugiškas aplinkai ir jo gyventojams. Šiaudiniame name užtikrinamas puikus mikroklimatas - natūraliai be papildomos įrangos nuolatos išlaikomas 50 proc. oro drėgnumas. Toks namas yra sveikas namo gyventojams, ilgaamžis ir patvarus, žiemą – šiltas, o vasarą – vėsus, taupus (nereikia įrengti kondicionavimo ir galingų šildymo sistemų). Taip pat statant namą iš šiaudinių skydų sutaupomos laiko sąnaudos - 2-3 žmonės juos visiškai sumontuoja per vieną-dvi dienas. Įmonės veikla turi išskirtinai teigiamą poveikį aplinkai – gaminant šiaudinius skydus nenaudojami senkantys žaliavų šaltiniai, o naudojama antrinė atsinaujinanti žaliava – šiaudai. Šiaudai yra suvežami iš vietinių aplink įmonę esančių ūkių, todėl žaliavos transportavimas taip pat yra tausojantis aplinką. Gamybos procese nenaudojami senkantys energijos ir gamtos ištekliai – dujos, nafta ar vanduo, naudojama tik elektra. Tačiau įmonė planuoja pasistatyti vėjo jėgainę, kad ir elektra ateityje būtų gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. UAB „Ecococon" naudojama unikali statybinė technologija yra pelniusi įvairius apdovanojimus (pavyzdžiui, restorano „Ldinka" iš Ecococon šiaudinių skydų įgyvendintas projektas Kazachstane pelnė „Geriausio ekologiško dizaino" architektūrinę premiją Kazachstan Architecture Awards 2015 apdovanojimuose, kuriuos inicijavo žurnalas „Forbes Kazachstan").

Reikšmingiausi inovatyvūs UAB „Ecococon" gamybos aspektai yra šie: pastatų statybai naudojami atsinaujinantys ištekliai; gamyba ir iš šiaudų pastatyti pastatai yra draugiški aplinkai (vadinami ekologiški namai); pasiekiamos ypatingai geros namo techninės charakteristikos; „kvėpuojantis" pastatas, kuriame žmogui gera gyventi. UAB „Ecococon" sukurta šiaudų apdirbimo technologija gali būti taikoma ir kitų statybos įmonių veikloje. Taip pat ši įmonė atskleidžia ekologiškų namų privalumus, rodo teigiamą pavyzdį kitiems ir taip skatina kurti naujas aplinkai nekenkiančias statybos technologijas.

 

Šaltiniai: UAB „Ecococon" tinklapyje prieinama informacija: http://www.ecococon.lt/

RSS srautas
×