VšĮ „Kitas variantas“

2015-09-08

VšĮ „Kitas variantas“ – tai nepriklausoma, ne pelno siekianti, savanorišku pagrindu veikianti organizacija, siekianti padėti jauniems žmonėms išsiugdyti savybes ir gebėjimus, kurių dėka jie galėtų geriau pažinti save, atskleisti visą savo vidinį potencialą ir tapti visaverčiais, laimingais ir sėkmingais visuomenės nariais. „Kitas variantas“ savo veiklą pradėjo 2008 m. gegužę. Organizacija „Kitas variantas“ savo veiklą vykdo Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune, tačiau organizuojamuose renginiuose yra laukiami visi Lietuvos moksleiviai. Organizacijos pagrindinis rėmėjas – UAB „Tęstinių mokymų centras“.

VšĮ „Kitas variantas“ tinklapyje pateikiama informacija, kad 75 proc. moksleivių nežino, ką veiks baigę mokyklą, o 50 proc. absolventų po studijų negali susirasti darbo. Jaunimo ugdymo procese keliems ypač svarbiems aspektams skiriama akivaizdžiai per mažai dėmesio – prioriteto neteikiama asmenybės formavimui, aiškių ir ilgalaikių gyvenimo tikslų išsikėlimui, kūrybiškam mąstymui, lyderystės įgūdžiams. Organizacija „Kitas variantas“ siekia, kad moksleiviai dar mokykloje susipažintų su sėkmę lemiančiomis nuostatomis, gebėtų prisiimti atsakomybę už savo pačių gyvenimą, išsilaisvintų iš stereotipų, gebėtų išsigryninti tikslus ir juos įgyvendinti. Organizacijos tikslas – padėti formuotis stiprioms asmenybėms ir auginti drąsią naująją Lietuvos žmonių kartą.

„Kitas variantas“ rengia nemokamus tęstinius mokymus 14–19 metų amžiaus moksleiviams, su jais dirba psichologai, pedagogai, saviugdos ekspertai. Susitikimų su moksleiviais metu yra kalbama ne tik apie tinkamą profesijos pasirinkimą, gyvenimo tikslus, bet ir mokomasi šokti, kviečiama susipažinti su aktualiais verslo bei politikos klausimais. Mokymų programos apima tokias temas, kaip pasisekimą ir nesėkmę lemiantis elgesys, tikslų formavimo ir siekimo principai, efektyvus laiko planavimas, darbas komandoje, verslumas, kūrybiškumas, sąžiningumas, atsakomybė, drąsa. Šios programos diegiamos mokyklose, jaunimo dienos centruose, vaikų globos namuose, jaunimo įkalinimo įstaigose ir kitose organizacijose. Moksleivių registracija į nemokamus mokymus vyksta visus metus. Kadangi „Kitas variantas“ yra savanorystės principu dirbanti organizacija, administracinėms jos išlaidoms padengti reikalinga rėmėjų parama. Apie 40 proc. darbuotojų sudaro lektoriai-savanoriai, likę 60 proc. dalyvauja kitose organizacijos veiklose. Lėšų reikia ofiso reikmėms, kanceliarinėms išlaidoms, tinklapio priežiūrai ir tobulinimui, mokymo metodikų kokybės gerinimui, kuro išlaidoms. Didžioji dalis „Kito varianto“ organizuojamų renginių yra dengiama iš organizacijos biudžeto.

Moksleiviai, dalyvaujantys „Kitas variantas“ programoje, susipažįsta su kūrybingais, drąsiais ir laisvais žmonėmis, išmoksta išsigryninti savo svajones, paversti jas tikslais ir juos įgyvendinti. Moksleiviai mokomi planuoti ir valdyti savo laiką, išmoksta mokytis. „Kitas variantas“ padeda suvokti, kodėl verta tapti atsakingu, laisvu, drąsiu ir sąžiningu žmogumi, padeda jaunuoliui išsigryninti vertybes ir išmoko, kaip jomis vadovautis gyvenime. Jaunuoliai išmoksta atpažinti nesėkmes lemiančius veiksnius, ima suprasti, kad nesėkmę galima prognozuoti ir jos išvengti. Moksleiviai išmokomi universalių technikų: kaip geriau susikaupti, bendrauti ir bendradarbiauti su aplinkiniais, kaip ugdyti drąsą, dorumą, sąžiningumą ir tobulinti asmeninius įgūdžius kaupiant žinias.

„Kitas variantas“ – inovatyvi, ilgalaikė kryptis, užpildanti trūkstamus švietimo sistemos elementus. Organizacijos „Kitas variantas“ veikla orientuota į ilgalaikius rezultatus – Lietuvos jaunimą, kuris pasitiki savimi, moka bendrauti, siekia daugiau, jaučia atsakomybę už savo poelgius, yra linkę padėti vieni kitiems, moka kūrybiškai mąstyti ir spręsti savo problemas. Organizacijos veikla yra nuosekli, remiasi tęstine mokymo sistema, kurios pagrindą sudaro humanistinės pedagogikos ir praktinės psichologijos teorija. Atskleidžiant universalius žingsnius, padedančius pasiekti didesnio pasisekimo mokykloje, išmokoma, kaip padaryti daugiau, kokybiškiau, pasiekti savo tikslų ir tolimesniuose gyvenimo etapuose. Programa padeda kiekvienam atpažinti, ką jis/ji norėtų veikti gyvenime ir aktyvuoja vidinį potencialą, užuot atvirkščiai bandžius patį mokinį ir jo gebėjimus pritaikyti tam tikrai sričiai. Organizacijos rengiami mokymai yra prieinami kiekvienam, kadangi yra nemokami.

 

Šaltiniai: „Kitas variantas“ tinklapyje prieinama informacija: http://kitasvariantas.lt/, tinklapyje „Lyderių laikas“ prieinama informacija: http://www.lyderiulaikas.smm.lt/Atsisi%C5%B3sti%20failus:/article/907/268_V%C5%A1%C4%AE%20Kitas%20variantas%20prisistamtymas.pdf

RSS srautas
×