IBM Lietuvoje

2015-09-09

"International Business Machines Corporation" (IBM) yra Amerikos tarptautinė technologijų ir konsultacijų korporacija. IBM gamina ir parduoda kompiuterinę techniką ir programinę įrangą bei siūlo infrastruktūrą, talpinimo ir konsultavimo paslaugas įvairiose srityse: nuo universaliųjų kompiuterių iki nanotechnologijų. IBM pradėjo vystyti savo verslą Lietuvoje dar 1992 m. ir buvo pirmoji pasaulinė informacinių technologijų (IT) bendrovė, pradėjusi savo veiklą Lietuvoje. Tada IBM pristatė tuo metu revoliucingą, dabar jau visuotinai taikomą e-verslo idėją. Lietuviškasis IBM filialas – „IBM Lietuva" aptarnauja visą Skandinavijos regioną ir Daniją, Baltijos šalis.

Užsienio investicijos bei užsienio kapitalo įmonių veikla daro itin reikšmingą teigiamą poveikį Lietuvos ekonomikai. Lietuva dar ne visada atrodo patraukli šalis tiesioginėms užsienio investicijoms dėl priklausymo Rytų Europos regionui bei ilgo planinės ekonomikos taikymo. Po Nepriklausomybės atkūrimo dėl šių priežasčių Lietuvoje buvo kuriama itin mažai užsienio kapitalo įmonių. IBM filialo įsteigimas buvo vienas iš pirmųjų tokių atvejų ir tapo įrodymu kitoms pasaulio kompanijoms, kad Lietuva – investicijoms palanki šalis. Veikdama 75 pasaulio šalyse, IBM yra didžiausia IT paslaugų bendrovė pasaulyje. Įmonė išanalizavusi savo filialų plėtros galimybes Rytų Europoje, pasirinko Lietuvą kaip perspektyviausią šalį tolesnei veiklai plėsti. Lietuvos patrauklumą IBM kompanijai šiandien lemia reikšmingai geriau išvystyta interneto infrastruktūra, išprususi visuomenė skaitmeninių technologijų srityje, poreikis debesų kompiuterijos sprendimams.

IBM korporacija debiutavo kaip techninės įrangos gamintoja (iš čia ir kilo kompanijos pavadinimas – „International Business Machines"). Netrukus kompanija ėmė pirmauti ir programinės įrangos rinkose. Pastaraisiais dešimtmečiais IBM ryžtingai įžengė į paslaugų ir aptarnavimo rinką, įgydama patirties įvairiose verslo srityse. Šiandien IBM –kompleksinius sprendimus verslui teikianti bendrovė. 2010-2013 metais Lietuvos Vyriausybė ir IBM vykdė jungtinės veiklos sutartį, kuri leido bendradarbiauti vykdant mokslinius tyrimus nanotechnologijų, sveikatos apsaugos ir intelektualinės nuosavybės valdymo srityse. Lietuva ir IBM lygiomis teisėmis naudojosi mokslinių tyrimų rezultatais, įskaitant intelektualinę nuosavybę, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros komercinimą. 2014 m. kompanija IBM su bendrove „AmberCore DC" pasirašė sutartį netoli Vilniaus statyti duomenų centrą. Šis duomenų centras bus didžiausias šalyje – beveik tokio paties dydžio, kaip visi iki šiol Lietuvoje veikiantys duomenų centrai kartu sudėjus. Planuojama, kad jis pradės veikti 2015-aisiais metais. IBM projektuoja centrą ir jį aprūpins modernia įranga.

IBM Lietuva įsteigimas davė startą ir kitų užsienio kompanijų filialų steigimui Lietuvoje. Ši užsienio kompanija dažnai pristato naujausius technologinius sprendimus Lietuvoje, taip skatindama tiek verslo, tiek viešojo sektoriaus inovatyvumą. „IBM Lietuva", padedama solidžių verslo partnerių, kompiuterinius sprendimus diegia valstybinėse institucijose bei stambiose ir vidutinėse verslo įmonėse. Aukšta darbuotojų kvalifikacija, tarptautinė patirtis, vietinės rinkos išmanymas ir pasaulinių inovacijų taikymas – tai IBM korporacijos verslo prioritetai.

Korporacija IBM į Lietuvą atnešė ne vieną inovaciją – pirmuosius Lietuvos rinkoje nešiojamus kompiuterius IBM „Think Pad", taip pat įdiegė pirmuosius bankomatus. 1995 m. „IBM Lietuva" paskelbė naują verslo idėją – pradėjo siūlyti ne pavienius produktus ir paslaugas, o kompleksinius sprendimus verslui. 2015 m. IBM siekia investuoti į kitas Lietuvoje perspektyvias sferas – programinės įrangos portfelį, debesų kompiuterijos ir duomenų analizės sritis.

 

Šaltiniai: IBM Lietuva tinklapyje prieinama informacija: http://www.ibm.com/ibm/lt/lt/lietuva.html.

RSS srautas
×