Barclays Lietuvoje

2015-09-09

„Barclays" – pasaulinė finansinių paslaugų teikimo bendrovė, kuri specializuojasi mažmeninės bankininkystės, kreditinių kortelių, įmonių bankininkystės, investicinės bankininkystės bei turto ir investicijų valdymo srityse. Organizacija turi padalinius daugiau nei 50 valstybių su daugiau nei 140 tūkstančių darbuotojų Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Azijoje. 2009 m. „Barclays" Vilniuje atidarė „Barclays technologijų centrą". „Barclays technologijų centras" Vilniuje yra vienas iš keturių bendrovės strateginių centrų pasaulyje, teikiantis paslaugas „Barclays" pasaulinės mažmeninės ir komercinės bankininkystės veiklos srityje bei aptarnaujantis privačius ir verslo klientus.

Lietuva yra mažos ir atviros ekonomikos valstybė, todėl jos ekonominė sėkmė reikšmingai priklauso nuo tiesioginių užsienio investicijų, kurios kuria darbo vietas, skatina inovacijų taikymą, didina valstybės BVP. Lietuvoje kuriasi vis daugiau užsienio kapitalo įmonių, tačiau vis dar nėra išnaudojamas Lietuvos investicinis potencialas, atsižvelgiant į tai, kad Lietuva gali pasiūlyti aukštos kvalifikacijos specialistų, puikią infrastruktūrą bei žemesnius kaštus. „Barclays" įsikūrė Lietuvoje, siekdami išnaudoti šį Lietuvos ekonominį potencialą bei taip išplėsti savo įmonę ir padidinti jos pelną. „Barclays" steigimąsi Lietuvoje paskatino didelis aukštos kvalifikacijos technologijų specialistų skaičius bei pasaulinio lygio infrastruktūra. „Barclays" Lietuvoje planuoja ilgalaikę veiklą ir siekia plėtoti informacinių technologijų sektorių Lietuvoje. Bendrovė steigia naujas nuolatines darbo vietas IT profesionalams ir perka paslaugas bei produktus iš Lietuvos tiekėjų bei įmonių.

„Barclays technologijų centras" Vilniuje reikšmingai prisideda prie korporacijos sėkmės. „Barclays technologijų centre" dirba viena didžiausių IT projektų valdymo komandų Lietuvoje. Komanda, dirbanti su „Linux" operacine sistema, yra pirmoji tokio tipo komanda visoje bendrovėje. Strateginio centro Vilniuje personalas bendrovei pateikė visos bendrovės mastu reikšmingų efektyvumo didinimo sprendimų, taip pat standartizuoja su Linux operacine sistema susijusias procedūras visame „Barclays" tinkle. Su „Java" dirbanti komanda aptarnauja daugiau nei 40 tūkstančių darbuotojų visame pasaulyje. „Barclays" Lietuvoje veikiantis „Service Desk" užtikrina nepertraukiamą klientų aptarnavimą – 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę.

2009 m. „Barclays" su Vilniaus universitetu (VU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią bendrovė teikia rekomendacijas informatikos studentų akademinėms programoms ir padovanojo dėstymui reikalingos medžiagos bei įrangos. 2010 m. „Barclays" atnaujino keturias informatikos klases VU Matematikos ir informatikos fakultete (MIF) ir vieną klasę Vilniaus licėjuje, kurioms padovanojo kompiuterinės ir kitokios modernios įrangos. Bendrovė kasmet nuo 2010 m. įdarbina keletą VU absolventų, o nuo 2011 m. – priima ir Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų. „Barclays technologijų centras" 2014 m. išrinktas patraukliausiu darbdaviu Lietuvoje.

„Barclays technologijų centras" Vilniuje taiko itin daug neįprastų ir inovatyvių sprendimų. Darbuotojai kviečiami į pokalbius ir konferencijas su žymiausiais pasaulio verslo ir ekonomikos ekspertais. Pavyzdžiui, 2015 m. birželį lietuvių kilmės Nobelio premijos laureatas Robertas J. Shilleris su „Barclays" darbuotojais pasidalijo savo požiūriu į tai, kokie specialistai bus reikalingi darbdaviams artimoje ateityje. Šiuo metu organizuojamas renginių ciklas „Women in Technology" – 13-15 metų merginos kviečiamos registruotis į programavimo mokymus. Įmonė skatina inovatyvų mąstymą organizuodama konkursą „Barclaycard Innovation Challenge" – tai dviejų dienų renginys Vilniuje, kuriame 10 komandų vysto inovatyvias interneto/mobiliųjų programėlių koncepcijas.

 

Šaltiniai: Technologijos.lt (2010), prieinama internetu: http://www.technologijos.lt/n/mtl/S-11722/straipsnis/Vilniuje-atidarytas-Barclays-Technologiju-Centras-Video, Verslo žinios (2014), prieinama internetu: http://vz.lt/article/2014/6/5/seb-uzleido-geidziamiausio-darbdavio-vieta ,"Barclays" tinklapyje prieinama informacija: http://www.lifeintechnology.co.uk/global-locations/vilnius-lithuania/.

RSS srautas
×