Bendrovė „GetJar“

2015-09-09

„GetJar" – tai nepriklausoma mobiliųjų aplikacijų platinimo bendrovė, įkurta Lietuvoje 2004 m. Kompaniją įkūrė vienas garsiausių lietuvių kilmės verslininkų Ilja Laurs. „GetJar" yra viena iš sėkmingiausių nemokamas programas mobiliesiems telefonams siūlančių bendrovių pasaulyje. Šiuo metu ši bendrovė siūlo įsigyti beveik 850 tūkst. mobiliųjų programėlių ar žaidimų, prieinamų daugiau nei 200 šalių. Pasiekusi daugiau nei 1 milijardą atsisiuntimų, „GetJar" yra antra didžiausia mobiliųjų programų bendrovė pasaulyje – ją lenkia tik „Apple". „GetJar" turi atstovybes Vilniuje, Londone bei Silicio Slėnyje Kalifornijos valstijoje, JAV. 2014 m. kompaniją „GetJar" įsigijo kinų bendrovė „Sungy Mobile".

Lietuvoje vis dar dominuoja tradicinis verslas, mažai dėmesio skiriama inovatyvių moderniųjų technologijų panaudojimui versle. Lietuvos verslininkai yra labiau linkę taikyti patikimus metodus, patikrintas verslo idėjas ir nerizikuoti perimant inovatyvias idėjas. Bendrovė „GetJar" įkurta visiškai naujos idėjos pagrindu – siekta, kad kiekvienas mobiliojo telefono savininkas galėtų nemokamai atsisiųsti sukurtų mobiliųjų aplikacijų bandomąsias versijas ir už tai mainais pasidalintų savo patirtimi, kaip žaidimas ar programa veikia konkrečiame telefone. Ši idėja tapo tokia sėkminga, kad kasdien iš „GetJar" internetinės „parduotuvės" atsisiunčiama apie 3 milijonus mobiliųjų programėlių.

„GetJar" svetainėje mobiliųjų aplikacijų kūrėjai talpina savo sukurtas aplikacijas, o vartotojai gauna galimybę jas parsisiųsti į savo mobiliuosius įrenginius ir naudotis jomis, mainais suteikdami kūrėjams grįžtamąjį ryšį – įvertindami programas, nurodydami pastebėtus trūkumus, tobulintinas savybes ir pan. Kompanijos verslo koncepcija yra „atviras vystymas" (angl. open development). Jos esmė tai, kad mobiliąsias programas vartotojai gali parsisiųsti nemokamai už tai įsitraukdami į programos vystymą. Toks verslo modelis ryškiai skiriasi nuo tradicinio „moki pinigus – gauni produktą". „GetJar" platina programas įvairiems mobiliesiems ir išmaniesiems telefonams – nesvarbu, ar juose įdiegta „Android", „Blackberry", „Windows Mobile", „iOS" ar „Symbian" operacinė sistema. Taigi, programa yra atvira visai mobiliųjų telefonų rinkai.

Bendrovė „GetJar" ypatingai skatina lietuvių verslumą. Ji yra įsteigusi 100 tūkst. litų prizinį fondą geriausiems Lietuvoje jauniesiems programavimo specialistams. Be piniginio prizo, taip pat yra organizuojamos kelionės į Londoną, kur laimėtojai susitinka su tarptautiniais investuotojais, pristato savo sukurtas idėjas, ieško galimybių gauti finansavimą jų įgyvendinimui ir plėtrai. „GetJar" bendrovės sėkmė garsina Lietuvos vardą pasaulyje. 2010 m. lietuvių įkurta mobiliųjų programėlių platinimo bendrovė pripažinta viena iš šimto perspektyviausių technologinių kompanijų Europoje. Kasmetinį didžiausią potencialą turinčių bendrovių sąrašą tradiciškai paskelbė tarptautinė inovacijų žiniasklaidos grupė „Red Herring". „GetJar" taip pat pateko į Pasaulio ekonomikos forumo sudarytą „Technologijų pionierių 2011" sąrašą. Technologijų pionieriais vadinamos tos bendrovės, kurios gali padaryti reikšmingą įtaką verslo, visuomenės ar ekonomikos ateičiai.

„GetJar" veikla neabejotinai remiasi inovatyvumo principais. Pavyzdžiui, 2012 m. „GetJar" įvedė virtualius pinigus naudojamus atsiskaitymams. Virtualios valiutos tikslas yra sumažinti tikrų pinigų vartojimą ir palengvinti internetinių apsipirkinėjimų procesą. Virtualūs pinigai skatina vartotojus atsisiųsti mobiliąsias programėles, ypatingai ten, kur yra sudėtinga sukurti atsiskaitymo paskyrą. Taip pat yra palengvinamas pirkimo-pardavimo procesas, nes nėra reikalaujama kaskart įvedinėti slaptažodžių. „GetJar" taip pat tapo pirmąja lietuviška kompanija, kuri įsteigė biurą Silicio slėnyje, kuriame įsikūrę strateginiai kompanijos verslo partneriai. Čia įkurti administracinis ir pardavimų biurai daro teigiamą įtaką spartesnei „GetJar" pasaulinei plėtrai.

 

Šaltiniai: tinklapyje „15min" prieinama informacija: http://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/lietuviu-getjar-tarp-simto-perspektyviausiu-it-imoniu-europoje-662-102283, tinklapyje „balsas.lt" prieinama informacija: http://balsas.tv3.lt/naujiena/584044/getjar-vartotojams-dalins-virtualius-pinigus, tinklapyje „lyderis.eu" prieinama informacija: http://lyderis.eu/verslas/lietuviai-technologiju-pionieriu-sarase/, tinklapyje „Infobal Lietuva" prieinama informacija: http://archyvas.infobalt.lt/main.php?&i=8130, tinklapyje „ekonomika.lt" prieinama informacija: http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/i-laurso-getjar-perka-kinai-48437.html

RSS srautas
×