UAB „Altechna“

2015-09-09

UAB „Altechna" yraLietuvos lazerinių technologijų įmonių grupė, nuo 1996 m. dirbanti fotonikos ir lazerinių tyrimų srityse. Įmonė savo veiklą telkia lazerių produktų ir komponentų gamybos, garsių fotonikos prekės ženklų platinimo rinkoje, kokybės užtikrinimo ir palaikymo priemonių srityse.

Pasaulio Ekonomikos Forumo kasmet skaičiuojamo Pasaulinio konkurencingumo indekso duomenimis, 2014 – 2015 m. Lietuva priskiriama prie aukštesnes – vidutines pajamas gaunančių valstybių, esančių pereinamojoje stadijoje iš efektyvumo, sąlygojamo ekonomikos augimo, lygmens į inovacijų sąlygojamo augimo lygmenį. Tai reiškia, kad šiuo metu itin svarbu, kad verslas imtų taikyti inovacijas. Tam pasiekti būtinas mokslo ir verslo bendradarbiavimas bei įsiliejimas į tarptautinės vertės kūrimo grandis. Tačiau Lietuvoje mokslas ir verslas itin retai dirba išvien – dominuoja žemos pridėtinės vertės produkcija.UAB „Altechna" yra atviras inovacijoms įmonių tinklas, formuojantis šviesos technologijų pasaulines tendencijas. Šis tinklas siekia kurti pridėtinę vertę klientui ir įgyti konkurencinį pranašumą teikdamas inovatyvius šviesos technologijų sprendimus. UAB „Altechna" tikslas – sukurti nuoseklų augimą puoselėjant abipusį kompanijos ir klientų pasitikėjimą, plečiant gamybos galimybes kuriant pridėtinės vertės produktus, nuolat tobulinant kokybės užtikrinimo skyrių ir plečiant savo veiklą į įvairias nišas ir geografines rinkas.

Įmonė vadovaujasi patenkinto kliento, nuolatinio tobulėjimo ir meistriškumo vertybėmis. Patenkinti, pasitikintys ir galimybę augti bei tobulėti suteikiantys klientai yra kompanijos pamatas. Nuolatinio tobulėjimo keliu įmonė žengia įsiklausydama į savo klientus, nuolat stebėdama rinkos tendencijas ir pritaikydama naujausias technologijas. Meistriškumo ir aukščiausios kokybės siekiama kiekviename žingsnyje pritaikant profesionalaus kolektyvo kompetencijas. Pridėtinę vertę klientams užtikrinti padeda kvalifikuotas pardavimų personalas, dirbantis su konkrečiais geografiniais regionais. Siekiant ilgalaikių santykių su klientais, produktai tiekiami tik juos atidžiai patikrinus kokybės kontrolės skyriuje. Nuolat plečiamas UAB „Altechna" standartinių produktų asortimentas ir kartu kaupiama ilgalaikė patirtis kuriant klientams produktus pagal užsakymą. Įmonės tikslinis augimas remiasi siekiu pasiūlyti vis daugiau įvairių pridėtinės vertės sprendimų.

UAB „Altechna" skatina mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Siekdama pritraukti jaunų specialistų, 2014 m. įmonė sukūrė studentams skirtą stažuotojų programą - „Altechna lazerių dirbtuvės". Jos metu Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto III–IV kursų studentai turėjo galimybę supažinti su lazerinių komponentų ir sistemų tiekimu bei iš arti pamatyti, kaip savo žinias jie galėtų pritaikyti dirbdami – gamindami ir surinkdami optinius mazgus. Būdama socialiai atsakinga įmone UAB „Altechna" nuolat skatina darbuotojus tobulėti, ypatingą dėmesį skirdama jauniems žmonėms, kurie ateityje galėtų pradėti karjerą lazerinių technologijų sektoriuje. Suteikdama galimybę gilinti praktines žinias, iš arčiau susipažinti su „Altechna" laboratorijų ir fizikos vadybininkų darbu, įmonė tikisi, kad baigę studijas jaunuoliai savo žinias pritaikys Lietuvoje.

Įmonės novatoriškumą liudija gauti apdovanojimai, pavyzdžiui 2011 m. UAB „Altechna" pripažinta pažangiausia aukštųjų technologijų įmone „Žinių ekonomikos įmonės" rinkimuose. Konkurse „Swedish Business Awards 2011" bendrovė pripažinta harmoningiausiai augančia kompanija. UAB „Altechna" laimėjo 2011 m. Vokietijos verslo apdovanojimą už pirmaujančias technologijas ir pavyzdinę jaunų ir patyrusių darbuotojų komandą. Konkurse "Gazelė 2013" UAB „Altechna" pripažinta viena iš sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai besivystančių Lietuvos bendrovių. 2014 m. įmonei įteiktas Ūkio ministerijos apdovanojimas „Už nuopelnus verslui" nominacijoje „Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas". Lyginant su 2012 m. UAB „Altechna" produktų eksporto mastas 2013 m. išaugo daugiau nei ketvirtadaliu. 2014 m. eksportas išaugo dar 14 procentų. Įmonė yra įvairių tarptautinių asociacijų narė (Baltijos šalių fotonikų draugijos "Baltic Photonic cluster " narė, priklauso Europos Fotonikos Pramonės Konsorciumui EPIC, yra asocijuota „The Optical Society" (OSA) ir „Society of Photographic Instrumentation Engineers" (SPIE) narė). Mokslo ir verslo bendradarbiavimas galėtų ir turėtų būti skatinamas įvairiose įmonėse. Taikant inovacijas, didinant gamybos efektyvumą ir specializuojantis, kitose Lietuvos įmonėse taip pat atsirastų galimybė bendradarbiauti su užsienio įmonėmis ir tapti tarptautinės vertės kūrimo grandimis.

 

Šaltiniai: UAB „Altechna" tinklapyje prieinama informacija: www.altechna.lt, Pasaulio ekonomikos forumo tinklapyje prieinama informacija: http://www.weforum.org/reports/global-competitiveness-report-2014-2015

RSS srautas
×