Naujienos

„fDi intelligence“: Lietuva – sėkmingas tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo pavyzdys

Lietuva – šalis, sugebanti sėkmingai pritraukti tiesiogines užsienio investicijas (TUI). Apie tai kalbama paskelbtoje metinėje apžvalgoje „FDI Global Outlook report 2011“, kurią parengė Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas kartu su „The Financial Times“ tyrimų bendrove „fDi intelligence“ (http://www.fdiintelligence.com).

Apžvalgoje rašoma, kad praėję metai teigiamų pokyčių atnešė beveik visoms Rytų Europos dalies šalims. Pažymima, kad Lietuvos rezultatai džiuginantys. Šioje šalyje TUI projektų padaugėjo 52 procentais. Pasak apžvalgos autorių, mažos šalys – tokios kaip Lietuva ir Estija, yra žymiai lankstesnės pritraukiant investicijas ir greičiau priima sprendimus.

2011-05-12
Petras Masiulis: Lietuvai reikia ambicijų

Su „Tele2" generaliniu direktoriumi Petru Masiuliu kalbamės jo darbo kabinete. Tiesa, vargu ar kabinetu galima pavadinti atviros biuro erdvės plotą su pora lenty­nų ir neįmantriu stalu - iš pradžių net sunku patikėti, kad čia įsikūręs didžiausią pelną Lietuvoje uždirbančios mobiliojo ryšio bendrovės vadovas.

VALSTYBE: „Tele2" šiandien yra aiškus rinkos lyderis: turite daugiausia klientų, uždirbate didžiausią pelną -ir visa tai pasiekėte dirbdami gerokai trumpesnį laiką nei kiti didieji operatoriai. Ar tai reiškia, kad žemų kai­nų strategija yra pati sėkmingiausia?

2011-05-06
Arūnas Dambrauskas: Vizija visuomenės (są)nariams

Kokia liga kausto Lietuvos visuomenės (są)narius, kad nepajėgiame žengti gerovės ir pažangos link? (Są)nariai skausmingai braška, dejuoja, yra linkę rinktis pasyvumo būseną ir pasikliauti kompensuojamaisiais vaistais – įvairiomis socialinėmis išmokomis. Galima sakyti, kad dėl nestiprių (są)narių nepasiekiame gerų rezultatų ES paskelbtame Laimės ir gerovės čempionate. Šių varžybų rezultatai pateikti Valstybės pažangos tarybos sukurtame nacionalinės pažangos projekte "Lietuva – sumani šalis".

2011-05-03
Premjeras: visuomenės gebėjimų ugdymas yra didžiausias iššūkių laukas

Vyriausybės rūmuose vyko metinis suvažiavimas-konferencija „Moksleivių akademijų Civitas“. Tradicinėje kasmetinėje konferencijoje moksleiviai diskutavo apie Lietuvos ateitį ir aptarė šalies pažangos strategijos “Lietuva 2030“ projektą.

„Apsispręsti dėl strategijos padėjo Lietuvos Nepriklausomybės 20-mečio sukaktis – turime pagalvoti, kokia Lietuva bus po dar 20-ties metų. Reikia pasirengti globaliai konkurencijai ir greitai kaitai, tačiau pokyčių verpete privalome išlikti savimi ir išsaugoti tapatybę. Valstybė ir visuomenė, kuri nori būti sėkminga ir konkuruojanti, reikalauja iš visuomenės gebėjimo būti dinamiška, gebėjimo konkuruoti, ir būtent visuomenės gebėjimų ugdymas yra didžiausias iššūkių laukas“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

2011-05-02
Vaidas Jauniškis. Shakespeare‘as su navarotais

Meno kritiko ir tinklalapio menufaktura.lt redaktoriaus Vaido Jauniškio komentaras, skaitytas Lietuvos radijo laidoje „Kultūros savaitė“

Neseniai buvo parengtas pirminis šalies ilgalaikės pažangos strategijos projektas „Lietuva 2030“. Tai turėtų būti vienas reikšmingiausių valstybės dokumentų, kitaip tariant – Lietuvos vizija, išnešiota ir sunešta šalies gyventojų kaip bitučių. Nes, kaip skelbiama strategijos interneto puslapyje, „Lietuva 2030 – tai mūsų visų susitarimas“. Turėjome iššauti mažiausiai salvę fejerverkų, bet kažin ar buvo bent šampano butelis atidarytas ar stukteltas į mūsų valstybės laivo bortą.

2011-04-19
Lietuvos strategija 2030: kaip toliau gyvensime

Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ projektas, kurį parengė iš mokslininkų, ekonomistų bei verslininkų sudaryta Valstybės pažangos taryba, neturi jokio ryšio su Europos Sąjungos (ES) strategijomis. Taip pat dokumentas labiau panašus į publicistinį, lyrinį rašinį, kuriame nėra kokybiškos šalies situacijos analizės, įsitikinęs Kauno technologijos universiteto politologas prof. Algis Krupavičius. „DnB Nord“ banko vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis sakė, kad ilgalaikes strategijas kurti apskritai netikslinga, kadangi aplinka kinta per greitai.

2011-04-19
A.Butkevičius. Strategija „Lietuva 2030“ – kai nesugebama dirbti šiandien, žadama dirbti rytoj

Nesugebėdamas suvaldyti dabartinės situacijos šalyje – mažinti nedarbo, emigracijos, skatinti verslo, ekonomikos augimo – ministras pirmininkas Andrius Kubilius užsimojo suplanuoti, kaip gyvensime ateinančius 20 metų. Šviesia ateities vizijos skraiste bandoma uždangstyti dabartį, kuri akivaizdžiai rodo, kad konservatorių Vyriausybė nesugeba įgyvendinti artimiausių planų, tad ką jau kalbėti apie 20 metų strategiją.

2011-04-15
Strategija „Lietuva 2030“: nepulkit A.Kubiliaus, nes ją kūrė aktyvūs piliečiai

Užvakar portale DELFI pasirodęs Seimo nario Algirdo Butkevičiaus komentaras apie Valstybės pažangos tarybos drauge su visuomene kuriamą ilgalaikę šalies strategiją „Lietuva 2030“, tik dar kartą patvirtino liūdną tiesą – kritikuoti kur kas lengviau, nei savo indėliu prisidėti prie bendro reikalo. Suprantame gerb. A. Butkevičių – kur kas daugiau drąsos reikia atsitraukti nuo partinių rietenų bei politinės konkurencijos ir prisijungti prie plačios atviros diskusijos, nei tiesiog sumalti į miltus bet ką, šalia pamačius Andriaus Kubiliaus pavardę.

2011-04-15
VGTU mokslininkas gavo Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos Jaunojo išradėjo apdovanojimą

Balandžio 12 –ąją, antradienį, pirmą kartą Lietuvoje buvo įteiktas Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (The World Intellectual Property Organization) Jaunojo išradėjo apdovanojimas. Jį gavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos inžinerijos fakulteto docentas dr. Alvydas Zagorskis, skelbiama VGTU pranešime.

2011-04-14
RSS srautas
×