Naujienos

Diskusijoje Šakiuose – apie valstybės pažangą ir kūrybiškumą

Vakar aktyviausi Šakių miesto bendruomenių atstovai rinkosi į savivaldybę aptarti Valstybės pažangos tarybos parengto strategijos projekto „Lietuva 2030“. Diskusijoje dalyvavo Valstybės pažangos tarybos narys, OMNITEL prezidentas Antanas Zabulis.

Pristatydamas strategijos projektą „Lietuva 2030“ Antanas Zabulis pabrėžė, jog labai svarbu, kad šalies visuomenė būtų ne tik darbšti, bet ir kūrybinga, gebanti išradingai panaudoti turimus resursus. Valstybės pažangos tarybos narys akcentavo, kad norėdami užauginti sėkmingus ir iniciatyvius visuomenės narius, kūrybingumą turime ugdyti nuo mažumės.

2011-05-20
Diskusija dėl valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2030“ tęsis Vyriausybėje
Šiandien posėdžiavusi Valstybės pažangos taryba, kartu su visuomene rengianti strategiją „Lietuva 2030“, nusprendė teikti strategijos dokumentą svarstyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

„Šis dokumentas gimė po labai ilgų konsultacijų ir diskusijų su įvairiomis visuomenės grupėmis, socialiniais partneriais. Strategija siekiama nubrėžti pagrindines kryptis, ką turėtumėme daryti, kaip turėtumėme keistis, kokių tikslų turėtumėme siekti, kad Lietuva per ateinančius dvidešimt metų taptų ambicinga, atvira ir dinamiška, nebijančia globalios konkurencijos šalimi, kurioje kiekvienas žmogus rastų sau tinkamą vietą gyvenimui ir darbui“, - sakė Valstybės pažangos tarybai vadovaujantis Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

2011-05-20
Birutė Galdikas: labiausiai man patinka Lietuvos žmonės

Mindaugas Drigotas, www.GRYNAS.lt

Lietuvoje viešėjusi viena garsiausių orangutangų tyrinėtojų profesorė Birutė Marija Galdikas įgyvendino savo seną svajonę. Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sode jos vardu pasodinta ąžuolų giraitė. Pirmadienį garsiąją tyrinėtoją „Už nuopelnus Lietuvai“ karininko kryžiumi apdovanojo prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Trumpos viešnagės tėvynėje dienotvarkė - įtempta, tačiau Birutė Galdikas surado laiko su GRYNAS.lt skaitytojais pasidalinti įspūdžiais apie Lietuvą, lietuvius ir apie jos pačios neblėstantį norą padėti orangutangams.

2011-05-18
„fDi intelligence“: Lietuva – sėkmingas tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo pavyzdys

Lietuva – šalis, sugebanti sėkmingai pritraukti tiesiogines užsienio investicijas (TUI). Apie tai kalbama paskelbtoje metinėje apžvalgoje „FDI Global Outlook report 2011“, kurią parengė Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas kartu su „The Financial Times“ tyrimų bendrove „fDi intelligence“ (http://www.fdiintelligence.com).

Apžvalgoje rašoma, kad praėję metai teigiamų pokyčių atnešė beveik visoms Rytų Europos dalies šalims. Pažymima, kad Lietuvos rezultatai džiuginantys. Šioje šalyje TUI projektų padaugėjo 52 procentais. Pasak apžvalgos autorių, mažos šalys – tokios kaip Lietuva ir Estija, yra žymiai lankstesnės pritraukiant investicijas ir greičiau priima sprendimus.

2011-05-12
Petras Masiulis: Lietuvai reikia ambicijų

Su „Tele2" generaliniu direktoriumi Petru Masiuliu kalbamės jo darbo kabinete. Tiesa, vargu ar kabinetu galima pavadinti atviros biuro erdvės plotą su pora lenty­nų ir neįmantriu stalu - iš pradžių net sunku patikėti, kad čia įsikūręs didžiausią pelną Lietuvoje uždirbančios mobiliojo ryšio bendrovės vadovas.

VALSTYBE: „Tele2" šiandien yra aiškus rinkos lyderis: turite daugiausia klientų, uždirbate didžiausią pelną -ir visa tai pasiekėte dirbdami gerokai trumpesnį laiką nei kiti didieji operatoriai. Ar tai reiškia, kad žemų kai­nų strategija yra pati sėkmingiausia?

2011-05-06
Arūnas Dambrauskas: Vizija visuomenės (są)nariams

Kokia liga kausto Lietuvos visuomenės (są)narius, kad nepajėgiame žengti gerovės ir pažangos link? (Są)nariai skausmingai braška, dejuoja, yra linkę rinktis pasyvumo būseną ir pasikliauti kompensuojamaisiais vaistais – įvairiomis socialinėmis išmokomis. Galima sakyti, kad dėl nestiprių (są)narių nepasiekiame gerų rezultatų ES paskelbtame Laimės ir gerovės čempionate. Šių varžybų rezultatai pateikti Valstybės pažangos tarybos sukurtame nacionalinės pažangos projekte "Lietuva – sumani šalis".

2011-05-03
Premjeras: visuomenės gebėjimų ugdymas yra didžiausias iššūkių laukas

Vyriausybės rūmuose vyko metinis suvažiavimas-konferencija „Moksleivių akademijų Civitas“. Tradicinėje kasmetinėje konferencijoje moksleiviai diskutavo apie Lietuvos ateitį ir aptarė šalies pažangos strategijos “Lietuva 2030“ projektą.

„Apsispręsti dėl strategijos padėjo Lietuvos Nepriklausomybės 20-mečio sukaktis – turime pagalvoti, kokia Lietuva bus po dar 20-ties metų. Reikia pasirengti globaliai konkurencijai ir greitai kaitai, tačiau pokyčių verpete privalome išlikti savimi ir išsaugoti tapatybę. Valstybė ir visuomenė, kuri nori būti sėkminga ir konkuruojanti, reikalauja iš visuomenės gebėjimo būti dinamiška, gebėjimo konkuruoti, ir būtent visuomenės gebėjimų ugdymas yra didžiausias iššūkių laukas“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

2011-05-02
Vaidas Jauniškis. Shakespeare‘as su navarotais

Meno kritiko ir tinklalapio menufaktura.lt redaktoriaus Vaido Jauniškio komentaras, skaitytas Lietuvos radijo laidoje „Kultūros savaitė“

Neseniai buvo parengtas pirminis šalies ilgalaikės pažangos strategijos projektas „Lietuva 2030“. Tai turėtų būti vienas reikšmingiausių valstybės dokumentų, kitaip tariant – Lietuvos vizija, išnešiota ir sunešta šalies gyventojų kaip bitučių. Nes, kaip skelbiama strategijos interneto puslapyje, „Lietuva 2030 – tai mūsų visų susitarimas“. Turėjome iššauti mažiausiai salvę fejerverkų, bet kažin ar buvo bent šampano butelis atidarytas ar stukteltas į mūsų valstybės laivo bortą.

2011-04-19
Lietuvos strategija 2030: kaip toliau gyvensime

Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ projektas, kurį parengė iš mokslininkų, ekonomistų bei verslininkų sudaryta Valstybės pažangos taryba, neturi jokio ryšio su Europos Sąjungos (ES) strategijomis. Taip pat dokumentas labiau panašus į publicistinį, lyrinį rašinį, kuriame nėra kokybiškos šalies situacijos analizės, įsitikinęs Kauno technologijos universiteto politologas prof. Algis Krupavičius. „DnB Nord“ banko vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis sakė, kad ilgalaikes strategijas kurti apskritai netikslinga, kadangi aplinka kinta per greitai.

2011-04-19
RSS srautas
×