Naujienos

Kodėl Marijonas myli Lietuvą

Kalbino Živilė KAVALIAUSKAITĖ, Respublika

Per Lietuvą ritasi Marijono Mikutavičiaus koncertinis turas “Aš tikrai myliu Lietuvą”. Ar tikrai M.Mikutavičius myli Lietuvą? Apie tai su kūrėju, dainininku kalbėjomės Šiauliuose penktadienį. 

- Koncertinis turas pavadintas “Aš tikrai myliu Lietuvą”. Tai - kartu ir jūsų pozicija?

- Koncerte negalvoju apie tai, kad esu nusiteikęs socialiai aktyviai ir patriotiškai, kad turiu skleisti kažkokią žinutę. Dainos skirtingos: vienos yra linksmos, mes per jas kvailiojame, kitos - mąslios, rimtesnės.

Toje frazėje gali būti užfiksuota daug įvairiausių emocijų. “Aš myliu Lietuvą” gali būti pasakyta taip, kaip sako Petras Gražulis ar išvažiavęs emigrantas, ir visai kitą emociją gali suteikti, kai sako Marius Mikutavičius.

2011-04-13
Originalus ir analogų neturintis realybės šou „Aš myliu Lietuvą“

Netrukus LNK eteryje startuos originalus, naujas ir analogų neturintis realybės šou, tapsiantis esminiu šių dienų nacionaliniu įvykiu.

„Aš myliu Lietuvą“ – tai realybės šou jauniems, išmintingiems ir neabejojantiems savo meilės Tėvynei tikrumu.  Kelionė per visą Lietuvą , jos istoriją ir dabartį . Kelionė įrodanti, jog Tėvynė yra tai, kuo verta didžiuotis. 

Trys komandos, 18 jaunų, pašėlusių ir charizmatiškų  žmonių, simboliškai paskirstytų į geltoną, žalią ir raudoną komandas, keliaus po šalį, su savimi gabendami švenčiausią simbolį – Lietuvos trispalvę.

2011-04-13
R.Skyrienė: 2030 m. gegužė...

2030 m. Gegužė...

BNS praneša:

- Statistikos departamentas praneša: tiesioginių užsienio investicijų per capita rodikliu Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje. Tiesioginių užsienio investicijų pritraukimas jau du dešimtmečius yra Lietuvos prioritetas. Tai davė vaisių - į Lietuvą per 20 metų sugrįžo daugiau nei 300 000 emigrantų, išvykusių ieškoti geresnių darbų 2008 - 2012 metų ekonominės krizės metu.

- Šiandien įvyko jau 21- osios Tolerancijos eitynės centrinėmis Vilniaus gatvėmis. Vilnius sulaukė daugiau nei milijono svečių iš užsienio, kurie norėjo pasidžiaugti spalvinga ir gausia eisena. Vilnius tapo tikra Europos tolerancijos sostine...

2011-04-12
Tomas Viluckas: Naujai Lietuvai - nauja lyderystė

Įžanga

Taip surėdyta žmogaus prigimtis, kad kiek egzistuotų žmonių bendruomenių, tiek jos negali išsiversti be lyderių. Jau nuo pirmykštės, primityvios gentinės bendruomenės yra neatsiejama vado figūra. Tai – archetipas, persekiojantis žmoniją visais amžiais ir laikais. Utopijos, skelbusios Tautos ar kažkurios klasės valdymą, tik pagimdydavo asmens kultus bei autoritarinius režimus. Kitaip tariant, nors būdavo akcentuojamas kolektyvinis valdymas, vis vien viršų imdavo lyderiai, kurie sugebėdavo įteigti savo išskirtinumą.

2011-04-08
M.Jurkynas. Tapkime labiau šiaurietiškais

Dr. Mindaugas Jurkynas, VU TSPMI docentas, www.DELFI.lt

Pasak Lietuvoje žaidusių Ispanijos futbolininkų, Lietuvos pavasario oras – tarsi šiaurėje, kur gyvena pingvinai. Šis pastebėjimas tarsi papildytų anksčiau aptartus Lietuvos artumo su Šiaurės šalimis elementus, bet norint tapti šiaurietiškesniais reiktų žinoti esminius skirtumus ir jų mažinimo galimybes.

2011-04-02
Inovacijų partnerystės dirbtuvėse aptarti svarbūs šalies ateities klausimai

Kovo 28 d.  įvyko asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ ir VšĮ „Saulėtekio slėnis“ organizuojamos geriausių žinių ekonomikos ekspertų dirbtuvės „Kuriantiems ateitį startas, arba visuomenės ir ekonomikos transformavimo misija“, kuriose buvo aptartas valstybės pažangos strategijos projektas „Lietuva 2030“.

Inovacijų partnerytės dirbtuves atidarė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.  Premjeras paragino dirbtuvių dalyvius „nugalėti nepasitikėjimą savimi, savo ateitimi ir drąsiai pažvelgti į ateities iššūkius“.

2011-03-30
aulius Stoma. Didžioji visuomenė: „UŽ LIETUVĄ!”

Taip jau yra. Žengdami į trečią atkurtos nepriklausomybės dešimtmetį, mes staiga supratome, kad nebeturime aiškaus tikslo ir nebežinome, kuriuo keliu traukti toliau. Tarsi Dantės „Dieviškosios tragedijos“ herojus, atsidūrėme klaidžiam miške. Sustojome ir dairomės. Kur dabar eiti? Kas galėtų parodyti tikrąjį kelią?

2011-03-23
Premjerui pristatytas jaunimo minčių rinkinys „Idėjos, vertybės, asmenybės Lietuvos ateičiai“

Šiandien Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius savo darbo kabinete priėmė jaunuosius intelektualus, kurie Premjerui įteikė savo knygą „Idėjos, vertybės, asmenybės Lietuvos ateičiai.“

„Į knygą įtrauktų filosofinių svarstymų aktualiomis Lietuvai temomis rinkinyje matau sveiką potencialą ir raginčiau studentus nesustoti. Lietuvos politikoje trūksta balanso tarp mokslo ir kasdieninių trajektorijų, o tokio pobūdžio tekstai padeda išvysti esmines paradigmas“, - susižavėjimo projekto idėja neslėpė A. Kubilius.

2011-03-17
Tomas Viluckas: Ar įmanoma tautinė idėja?

Valstybės atkūrimo šventė kviečia atgaivinti atmintį ir prisiminti Atgimimo laikus, kovą už valstybingumą. Šios kovos pagrindinė idėja buvo nacionalinės, tautinės valstybės sukūrimas. Šis siekis atsispindi ir šalies Konstitucijos 2 straipsnyje, kuris skelbia:„Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.“ Praėjus daugiau nei dviem dešimtmečiams turime klausti, kiek toji konstitucinė nuostata yra gyvastinga?

2011-03-15
RSS srautas
×