Naujienos

A.Butkevičius. Strategija „Lietuva 2030“ – kai nesugebama dirbti šiandien, žadama dirbti rytoj

Nesugebėdamas suvaldyti dabartinės situacijos šalyje – mažinti nedarbo, emigracijos, skatinti verslo, ekonomikos augimo – ministras pirmininkas Andrius Kubilius užsimojo suplanuoti, kaip gyvensime ateinančius 20 metų. Šviesia ateities vizijos skraiste bandoma uždangstyti dabartį, kuri akivaizdžiai rodo, kad konservatorių Vyriausybė nesugeba įgyvendinti artimiausių planų, tad ką jau kalbėti apie 20 metų strategiją.

2011-04-15
Strategija „Lietuva 2030“: nepulkit A.Kubiliaus, nes ją kūrė aktyvūs piliečiai

Užvakar portale DELFI pasirodęs Seimo nario Algirdo Butkevičiaus komentaras apie Valstybės pažangos tarybos drauge su visuomene kuriamą ilgalaikę šalies strategiją „Lietuva 2030“, tik dar kartą patvirtino liūdną tiesą – kritikuoti kur kas lengviau, nei savo indėliu prisidėti prie bendro reikalo. Suprantame gerb. A. Butkevičių – kur kas daugiau drąsos reikia atsitraukti nuo partinių rietenų bei politinės konkurencijos ir prisijungti prie plačios atviros diskusijos, nei tiesiog sumalti į miltus bet ką, šalia pamačius Andriaus Kubiliaus pavardę.

2011-04-15
VGTU mokslininkas gavo Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos Jaunojo išradėjo apdovanojimą

Balandžio 12 –ąją, antradienį, pirmą kartą Lietuvoje buvo įteiktas Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (The World Intellectual Property Organization) Jaunojo išradėjo apdovanojimas. Jį gavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos inžinerijos fakulteto docentas dr. Alvydas Zagorskis, skelbiama VGTU pranešime.

2011-04-14
Kodėl Marijonas myli Lietuvą

Kalbino Živilė KAVALIAUSKAITĖ, Respublika

Per Lietuvą ritasi Marijono Mikutavičiaus koncertinis turas “Aš tikrai myliu Lietuvą”. Ar tikrai M.Mikutavičius myli Lietuvą? Apie tai su kūrėju, dainininku kalbėjomės Šiauliuose penktadienį. 

- Koncertinis turas pavadintas “Aš tikrai myliu Lietuvą”. Tai - kartu ir jūsų pozicija?

- Koncerte negalvoju apie tai, kad esu nusiteikęs socialiai aktyviai ir patriotiškai, kad turiu skleisti kažkokią žinutę. Dainos skirtingos: vienos yra linksmos, mes per jas kvailiojame, kitos - mąslios, rimtesnės.

Toje frazėje gali būti užfiksuota daug įvairiausių emocijų. “Aš myliu Lietuvą” gali būti pasakyta taip, kaip sako Petras Gražulis ar išvažiavęs emigrantas, ir visai kitą emociją gali suteikti, kai sako Marius Mikutavičius.

2011-04-13
Originalus ir analogų neturintis realybės šou „Aš myliu Lietuvą“

Netrukus LNK eteryje startuos originalus, naujas ir analogų neturintis realybės šou, tapsiantis esminiu šių dienų nacionaliniu įvykiu.

„Aš myliu Lietuvą“ – tai realybės šou jauniems, išmintingiems ir neabejojantiems savo meilės Tėvynei tikrumu.  Kelionė per visą Lietuvą , jos istoriją ir dabartį . Kelionė įrodanti, jog Tėvynė yra tai, kuo verta didžiuotis. 

Trys komandos, 18 jaunų, pašėlusių ir charizmatiškų  žmonių, simboliškai paskirstytų į geltoną, žalią ir raudoną komandas, keliaus po šalį, su savimi gabendami švenčiausią simbolį – Lietuvos trispalvę.

2011-04-13
R.Skyrienė: 2030 m. gegužė...

2030 m. Gegužė...

BNS praneša:

- Statistikos departamentas praneša: tiesioginių užsienio investicijų per capita rodikliu Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje. Tiesioginių užsienio investicijų pritraukimas jau du dešimtmečius yra Lietuvos prioritetas. Tai davė vaisių - į Lietuvą per 20 metų sugrįžo daugiau nei 300 000 emigrantų, išvykusių ieškoti geresnių darbų 2008 - 2012 metų ekonominės krizės metu.

- Šiandien įvyko jau 21- osios Tolerancijos eitynės centrinėmis Vilniaus gatvėmis. Vilnius sulaukė daugiau nei milijono svečių iš užsienio, kurie norėjo pasidžiaugti spalvinga ir gausia eisena. Vilnius tapo tikra Europos tolerancijos sostine...

2011-04-12
Tomas Viluckas: Naujai Lietuvai - nauja lyderystė

Įžanga

Taip surėdyta žmogaus prigimtis, kad kiek egzistuotų žmonių bendruomenių, tiek jos negali išsiversti be lyderių. Jau nuo pirmykštės, primityvios gentinės bendruomenės yra neatsiejama vado figūra. Tai – archetipas, persekiojantis žmoniją visais amžiais ir laikais. Utopijos, skelbusios Tautos ar kažkurios klasės valdymą, tik pagimdydavo asmens kultus bei autoritarinius režimus. Kitaip tariant, nors būdavo akcentuojamas kolektyvinis valdymas, vis vien viršų imdavo lyderiai, kurie sugebėdavo įteigti savo išskirtinumą.

2011-04-08
M.Jurkynas. Tapkime labiau šiaurietiškais

Dr. Mindaugas Jurkynas, VU TSPMI docentas, www.DELFI.lt

Pasak Lietuvoje žaidusių Ispanijos futbolininkų, Lietuvos pavasario oras – tarsi šiaurėje, kur gyvena pingvinai. Šis pastebėjimas tarsi papildytų anksčiau aptartus Lietuvos artumo su Šiaurės šalimis elementus, bet norint tapti šiaurietiškesniais reiktų žinoti esminius skirtumus ir jų mažinimo galimybes.

2011-04-02
Inovacijų partnerystės dirbtuvėse aptarti svarbūs šalies ateities klausimai

Kovo 28 d.  įvyko asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ ir VšĮ „Saulėtekio slėnis“ organizuojamos geriausių žinių ekonomikos ekspertų dirbtuvės „Kuriantiems ateitį startas, arba visuomenės ir ekonomikos transformavimo misija“, kuriose buvo aptartas valstybės pažangos strategijos projektas „Lietuva 2030“.

Inovacijų partnerytės dirbtuves atidarė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.  Premjeras paragino dirbtuvių dalyvius „nugalėti nepasitikėjimą savimi, savo ateitimi ir drąsiai pažvelgti į ateities iššūkius“.

2011-03-30
RSS srautas
×