Naujienos

aulius Stoma. Didžioji visuomenė: „UŽ LIETUVĄ!”

Taip jau yra. Žengdami į trečią atkurtos nepriklausomybės dešimtmetį, mes staiga supratome, kad nebeturime aiškaus tikslo ir nebežinome, kuriuo keliu traukti toliau. Tarsi Dantės „Dieviškosios tragedijos“ herojus, atsidūrėme klaidžiam miške. Sustojome ir dairomės. Kur dabar eiti? Kas galėtų parodyti tikrąjį kelią?

2011-03-23
Premjerui pristatytas jaunimo minčių rinkinys „Idėjos, vertybės, asmenybės Lietuvos ateičiai“

Šiandien Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius savo darbo kabinete priėmė jaunuosius intelektualus, kurie Premjerui įteikė savo knygą „Idėjos, vertybės, asmenybės Lietuvos ateičiai.“

„Į knygą įtrauktų filosofinių svarstymų aktualiomis Lietuvai temomis rinkinyje matau sveiką potencialą ir raginčiau studentus nesustoti. Lietuvos politikoje trūksta balanso tarp mokslo ir kasdieninių trajektorijų, o tokio pobūdžio tekstai padeda išvysti esmines paradigmas“, - susižavėjimo projekto idėja neslėpė A. Kubilius.

2011-03-17
Tomas Viluckas: Ar įmanoma tautinė idėja?

Valstybės atkūrimo šventė kviečia atgaivinti atmintį ir prisiminti Atgimimo laikus, kovą už valstybingumą. Šios kovos pagrindinė idėja buvo nacionalinės, tautinės valstybės sukūrimas. Šis siekis atsispindi ir šalies Konstitucijos 2 straipsnyje, kuris skelbia:„Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.“ Praėjus daugiau nei dviem dešimtmečiams turime klausti, kiek toji konstitucinė nuostata yra gyvastinga?

2011-03-15
D. Britanijoje studijuojantys lietuviai ieškojo Lietuvos sėkmės formulės

Kovo 5 d. Londono universitete įvyko penktasis – jubiliejinis – šioje šalyje studijuojančių lietuvių susitikimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 300 studentų iš skirtingų Jungtinės karalystės universitetų. Jo metu Valstybės pažangos tarybos darbo grupės „Pilietinė visuomenė” narys, VšĮ „Geros valios projektai" valdybos pirmininkas, vienas iš „Webmedia Group” įkūrėjų Tadas Langaitis pristatė valstybės pažangos strategijos projektą „Lietuva 2030“.

2011-03-14
„Lietuva 2030“ akademinės bendruomenės atstovų akimis

Pirmadienį, kovo 7 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute vyko apskrito stalo diskusija valstybės pažangos strategijos projektui „Lietuva 2030“ aptarti. Mintimis dalijosi ir nemažai konstruktyvių pasiūlymų pateikė Valstybės pažangos tarybos nariai, Vilniaus universiteto, Mykolo Riomerio universiteto bei ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto akademinė bendruomenė. Strategijos projektą pristatė Ministro Pirmininko tarnybos Strateginio valdymo departamento direktorė Jurgita Šiugždinienė.

2011-03-09
Tomas Janeliūnas: Svajonių šalis

Svajoti išmokome, ar to užteks?

2011-03-08
Valstybės pažangos taryba skelbia viešąją konsultaciją strategijos projektui "Lietuva 2030" aptarti

Valstybės pažangos taryba pristato pirminį šalies ilgalaikės pažangos strategijos projektą „Lietuva 2030“ ir kviečia visus į atvirąją diskusiją. 

2011-03-03
M.Jurkynas. Ar Lietuva - Šiaurės Europoje?

Neklausiu, ar Lietuva yra Šiaurės šalis, nes jų yra kol kas penkios: Danija, Islandija, Norvegija, Suomija ir Švedija. Dar galima priskaičiuoti ir autonomines teritorijas, Grenlandiją, Farerų ir Ålandų (tariasi ólandų) salas.

2011-03-01
Į valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2030“ projekto aptarimą aktyviai įsitraukė šiauliečiai

Ilgalaikės pažangos strategijos „Lietuva 2030“diskusijų ciklas įsibėgėjo. Vasario 17 dieną Šiauliuose įvyko jau ketvirtoji diskusija. Susitikime dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos nariai, Šiaulių miesto politikai, savivaldybės administracijos, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir gimnazistai. 

2011-02-25
RSS srautas
×