Naujienos

Lietuviai pripažinti pažangiausio pasaulyje lazerio kūrėjais

Lietuvos bendrovei „Ekspla" prestižiniuose San Franciske (JAV) vykusiuose apdovanojimuose „Prism Awards for Photonics Innovation" įteiktas geriausio metų lazerio apdovanojimas.

2011-02-02
Marijampolėje – diskusijų ciklo apie Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ projektą startas

Rytoj, ketvirtadienį, vasario 3 d., Marijampolės savivaldybėje (Administracijos salė 2 a., J.Basanavičiaus a. 1) vyks diskusija strategijai „Lietuva 2030“ aptarti. Šiuo susitikimu Suvalkijos sostinėje pradedame Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ projekto aptarimą šalies miestuose.

2011-02-02
I.Laursas: galime prieiti tašką, kai liks tik kolektyvinis mąstymas

Pirmąją lietuvių kompaniją, įsikūrusią Silicio slėnyje, lenkia tik „Apple“. Kompanijos įkūrėjo Ilja Laurso dėka Lietuva verčia naują ir bene reikšmingiausią šių dienų istorijos puslapį. 

2011-02-01
D.Jankauskas. Vietos savivaldai ir bendruomenėms – daugiau galimybių ir didesnė atsakomybė

Stiprinti savivaldą ir bendruomenių reikšmę išties labai svarbu ir būtina. Kodėl? Savivaldos institucijos ir bendruomenės yra arčiausiai žmogaus, jos geriausiai žino, kas reikalingiausia.

2011-01-06
A.Kubilius. Sėkmės trajektorija: Lietuva 2030

Kažkada, prieš penkerius metus, teko prisidėti prie knygelės „Vilniaus keliautojai laiku“. Tada organizavau ir skatinau būrelį žmonių kalbėtis apie tolimesnio laiko perspektyvą. Verslas, šiek tiek akademijos žmonių, politikos žmonių – visi susimokėjo po keletą tūkstančių litų, kad kartą ar du per mėnesį susėdę prie vakarienės kartu pasvajotų, kaip gyvenimas galėtų atrodyti po gerų dvidešimties metų.

2011-01-03
Tyrimas: lietuviai užsieniečių netoleruoja

Nepaisant to, kad šimtams tūkstančių lietuvių pažįstama imigranto dalia, savo šalyje jie užsieniečių netoleruoja, rodo tyrimas. Gruodžio 18 dieną minima tarptautinė migranto diena. Lietuva pagal emigracijos mastus pirmauja ES.

2010-12-20
Lietuvos aštuntokai tokie pat pilietiški kaip rusai ir ispanai

Pagal aštuntokų pilietiškumo ir pilietinio ugdymo rezultatus Lietuvos moksleiviai yra Europos vidutiniokai. Jie demonstruoja tokius pat rezultatus kaip rusai ir ispanai, rodo Tarptautinis pilietiškumo ir pilietinio ugdymo tyrimas (ICCS).

2010-12-20
Darniai plėtrai ekonomikos matai netinka

Ekologija tapo neatsie­jama mūsų gyvenimo dalimi, o jos šalininkų gretos ir toliau didėja. Art ai - mada, ar būtiny­bė? Ar ekologija ir eko­nomika yra dvi skirtin­gos sąvokos, neturin­čios nieko bendra?

2010-12-15
RSS srautas
×