Ministras Pirmininkas A. Butkevičius: Pasitelkdami technologijas verslas ir piliečiai nori žinoti daugiau ir bendrauti kitaip

2015-07-10

"Vidutinio amžiaus taksistė linksmai pasisveikina ir, išgirdusi, jog keliausime į Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą Saulėtekyje, skuba informuoti: „Aha, visi šiandien ten važiuoja! Tikriausiai – svarbus renginys?“. Linkteliu ir ji iškart susidomi: „O apie ką?“. „Pažangos forumo „Inovatyvus viešasis sektorius – misija įmanoma?“ baigiamasis renginys“, – perskaitau programos pavadinimą. – Bus konferencija. Visi kalbės apie tai, kaip sukurti atviresnį, draugiškesnį valstybinį sektorių“, – bandau paaiškinti. „Kiek supratau, ką čia pasakėte, tiek pat suprasčiau ir ten nuėjusi, – sarkastiškai prunkšteli ir neprarasdama geros nuotaikos tęsia: – Vieną žinau – būna rinkimai. Reikia gi kažką žadėti. O ką jie ten iš tikrųjų veikia, niekam taip ir neaišku.“

Vyriausybėms vis svarbiau, ką apie jas galvoja

Po valandos Mari Kiviniemi, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinio sekretoriaus pavaduotoja atkreipė dėmesį: statistika rodo, jog daugumai lietuvių – visai kaip šįryt mane vežusiai taksistei – nėra iki galo aišku, ką ir kaip veikia valdžios institucijos.

Šią situaciją būtų galima pakeisti, nes sukurta gera įstatyminė bazė, nemažai investuota į informacines technologijas, turinčias palengvinti bendravimą tarp valdžios ir piliečių. Tačiau trūksta svarbiausio – paties bendravimo.

Per pastarąjį dešimtmetį visame pasaulyje pasikeitė piliečių įtraukimo į sprendimų priėmimą reikšmė, todėl atviros valdžios principai, kuriuos kasdieniame institucijų gyvenime leidžia įgyvendinti skaitmeninės technologijos, vyriausybėms tampa būtinybe.

„Piliečiai vis akyviau siekia įsitraukti į jiems svarbių sprendimų priėmimą ir turi aiškią nuomonę daugeliu svarbių klausimų“, – pristatydama EBPO atliktą Lietuvos viešojo sektoriaus vertinimą, sakė Eva Beuselinck, šios organizacijos Viešojo valdymo ir regioninės plėtros departamento politikos pareigūnė.

Kaip pastebėjo pranešėja, per pastarąjį dešimtmetį visame pasaulyje pasikeitė piliečių įtraukimo į sprendimų priėmimą reikšmė, todėl atviros valdžios principai, kuriuos kasdieniame institucijų gyvenime leidžia įgyvendinti skaitmeninės technologijos, vyriausybėms tampa būtinybe.

„Pasitelkdami technologijas verslas ir piliečiai nori žinoti daugiau ir bendrauti kitaip. Dirbti drauge – tiek priimant sprendimus, tiek ir teikiant paslaugas. Valdžios atvirumas ir gebėjimas kurti partnerystę tampa pagrindine veiksmingo valdymo sąlyga“, – savo sveikinimo kalboje šeštojo pažangos forumo dalyviams pažymėjo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Sveikatos apsauga – negailestingas visos sistemos veidrodis?

EBPO vertinime valdžios atvirumo ir visuomenės įsitraukimo galimybės buvo atskleistos pasitelkus sveikatos apsaugos sistemos atvejo studiją. Į klausimą, kodėl buvo nuspręsta detaliau nagrinėti vieną problematiškiausių sektorių, Mari Kiviniemi atsako, kad piliečių pasitikėjimui valdžia labai svarbi būtent sveikatos apsauga."

 

Visą straipsnį rasite čia

RSS srautas
×