Jūsų idėjos – aktualių problemų sprendimui

2016-01-27

Strategijos „Lietuva 2030“ sumanaus valdymo kryptyje ypatingas dėmesys skiriamas valdžios atvirumui. Jis neįsivaizduojamas be vieno iš pagrindinių įrankių visuomenės nuomonei išgirsti – viešųjų konsultacijų, kurių metu kviečiama teikti pasiūlymus dėl aktualių klausimų ir taip dalyvauti svarbių sprendimų priėmime.

Šiandien kviečiame Jus drąsiai išsakyti savo nuomonę rūpimais klausimais – teikti pasiūlymus dėl kelių aktualių problemų: siūlyti alkoholio vartojimo mažinimo priemones ir būdus kaip didinti prekybos žmonėmis prevenciją.

Skaudūs pastarojo laiko įvykiai, nulemti besaikio alkoholio vartojimo, parodė, kad būtina imtis neatidėliotinų priemonių įsisenėjusioms problemoms spręsti ne tik sveikatos, bet ir kitose viešojo valdymo srityse. Alkoholio vartojimo padariniai tiesiogiai veikia socialinius, ekonominius ir sveikatos rodiklius, daro įtaką žmogiškiesiems ištekliams, rinkoms, didina nedarbo ir psichologines problemas. Šiai aktualiai problemai spręsti reikia ne tik valstybinio sektoriaus pastangų, bet ir visuomenės įsitraukimo.

Laukiama nuomonės šiais klausimais: kokių papildomų priemonių arba veiksmų turėtų imtis valstybės valdžios ir savivaldybės institucijos? Kaip pati visuomenė (pavieniai piliečiai, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos) galėtų prisidėti prie alkoholio vartojimo problemos sprendimo? Kokios yra veiksmingiausios alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos priemonės?

Kviečiame pasidalinti savo mintimis ir pasiūlymais kaip galima mažinti alkoholio vartojimą: http://epilietis.lrv.lt/lt/konsultacijos/alkoholio-vartojimo-mazinimo-priemones. Ši konsultacija vyks iki vasario 25 d.

Kita problema – prekyba žmonėmis – yra ne tik vienas iš pelningiausių organizuotų nusikalstamų grupių veikų, bet ir vienas iš pavojingiausių nusikaltimų, pažeidžiantis žmogaus prigimtines teises ir laisves. Nors įgyvendinama daug prevencijos priemonių, prekybos žmonėmis aukų skaičius nuolat didėja. Tai rodo, kad visuomenė dar nepakankamai įvertina šio nusikaltimo pavojingumą ir mastą.

Kviečiame išsakyti nuomonę šiais klausimais: kokie asmenys yra pažeidžiamiausi pagal amžių, lytį, gyvenamąją vietą? Kokių papildomų prevencijos priemonių galėtų imtis valstybės institucijos ir savivaldybės?  Kaip pati visuomenė (pavieniai piliečiai, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos) galėtų prisidėti prie prekybos žmonėmis prevencijos?

Dalyvauti konsultacijoje galite pasaudę šią nuorodą: http://epilietis.lrv.lt/lt/konsultacijos/prekybos-zmonemis-prevencija. Jūsų pasiūlymai laukiami iki balandžio 4 d.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Apie vykstančias naujas Jums aktualias viešąsias konsultacijas galėsite sužinoti užsiprenumeravę naujienas portale „Mano vyriausybė“.

RSS srautas
×