Lietuvos ekonominėje apžvalgoje - EBPO ekspertų rekomendacijos

2016-03-21

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO, angl. OECD) atliko pirmąją Lietuvos ekonominę apžvalgą. Pagrindinis apžvalgos tikslas – nustatyti, kokį poveikį ilgalaikiam šalies ekonomikos augimui ir makroekonominei padėčiai turi ūkio sektoriams taikomi sprendimai. Apžvalga orientuota  į fiskalinės ir finansų politikos, produktyvumo didinimo, integracinio augimo skatinimo ir kitų sričių vertinimą ir rekomendacijas.

Ekonomikos apžvalgoje teigiama, jog Lietuvos ekonomika sugebėjo gana greitai atsitiesti po krizės. Pastaraisiais metais šalies ekonomika augo greičiau negu kitų ES šalių, o Lietuvos prisijungimas prie euro zonos yra nuveiktų darbų įvertinimas. Apžvalgoje pripažįstama, kad Lietuva gana sėkmingai perorientavo eksportą į kitas rinkas (Lietuviškos kilmės prekių eksportas ypač padidėjo į Vidurio Rytų ir Azijos šalis). Taip pat prognozuojama, kad nedarbo lygis turėtų ir toliau nuosekliai mažėti. Pažymėta, kad Lietuva jau ėmėsi efektyvių priemonių prieš mokesčių vengimą, padaryta rimta pažanga įgyvendinant energetikos infrastruktūros projektus. Tačiau Lietuvos laukia ir nemaži iššūkiai.

Pažymėta, kad Lietuva turėtų atkreipti dėmesį į valstybės valdomų įmonių veiklos efektyvinimą, toliau tęsti kovą su korupcija, prisijungiant prie EBPO konvencijos, atkreipti dėmesį į profesinių gebėjimų problemą.

Informacija apie apžvalgą pasiekiama čia

RSS srautas
×