Tyrime „IMD World Competitiveness Ranking“ Lietuva 30 vietoje

2016-06-02

Šveicarijos Tarptautinio vadybos instituto tyrime „IMD World Competitiveness Ranking“ Lietuva užima 30 vietą ir yra antra konkurencingiausia ekonomika Rytų ir Vidurio Europoje.

Tyrime, kuriame šiemet dalyvavo 61 valstybė, Lietuva dalyvauja jau dešimtus metus. Tyrimas paremtas 340 kriterijų vertinimu, iš kurių 2/3 yra statistinė informacija ir 1/3 – vadovų nuomonė. 

Šiemet Lietuva užėmė pirmą vietą pasaulyje pagal ryšių technologijų išsivystymą, o viena iš sričių, kurioje užfiksuotas didžiausias progresas – verslo pradžios procedūrų efektyvumas. Tarp IMD ataskaitoje nurodytų iššūkių Lietuvai paminėta būtinybė skatinti mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą bei apsikeitimą žiniomis, didinti eksporto ir konkurencingumo augimą (ypač tarp smulkaus ir vidutinio verslo), traukti užsienio investicijas, didinti viešojo sektoriaus produktyvumą ir investuoti į aukštąsias technologijas.

Geriausias Lietuvos vertinimas ekonominės veiklos srityje yra ketvirta vieta pagal palankumą tyrimų ir plėtros padalinių relokacijai bei pelno mokesčio tarifą. Lietuva vertinama kaip antra versliausia šalis pasaulyje bei užima ketvirtą vietą pagal šalies gyventojų informacinių technologijų įgūdžius.

Šaltinis: http://www.investlithuania.com/lt/naujienos/pasaulio-valstybiu-konkurencingumo-tyrimo-rezultatai-lietuva-islieka-viena-is-regiono-lyderiu/

RSS srautas
×