Konkurencingumo indekse Lietuva pakilo į 35 vietą

2016-09-30

Konkurencingumo indekse Lietuva pakilo į 35 vietą pasaulyje, pasiekdama aukščiausią kada nors turėtą poziciją. Indekso vertinime dalyvavo 138 šalys, jį atlieka Pasaulio ekonomikos forumas.

Vertinant šalies institucinę aplinką, infrastruktūrą, makroekonominę aplinką, sveikatą ir pradinį išsilavinimą, Lietuva išlaikė savo pozicijas užimdama 35 vietą. Net 27 pozicijomis reitinge pakilo investuotojų apsaugos stiprumas (iš 74 į 47 vietą), taip pat pakilo vertinimas pagal administracinę naštą ir pradinėse mokyklose besimokančiųjų skaičių. Ypatingo optimizmo verslo plėtrai žada galimybių gauti paskolas įvertinimo pakilimas net per 38 pozicijas (iš 91 į 53 vietą) ir mokesčių poveikio investavimo paskatoms pakilimas per 15 pozicijų (iš 83 į 68 vietą). Džiugina ir geresnis verslo išlaidų MTEP įvertinimas – jis pakilo net per 9 pozicijas (iš 46 į 37 vietą).

Estija išlaikė 30 vietos poziciją, o Latvija smuko iš 44 į 49 vietą, Lenkija užima 36 vietą. Pirmaujančių šalių trejetukas nesikeičia: pirmą vietą užima Šveicarija, antroje vietoje Singapūras, trečioje – JAV.

Daugiau apie Lietuvos pasiekimus skaitykite Ūkio ministerijos pranešime, visą Konkurencingumo ataskaitą rasite čia.

RSS srautas
×