Pristatyti tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2016“ rezultatai

2016-12-21

Paskelbti visuomenės nuomonės tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2016“ duomenys rodo, jog nors korupcija įvardijama kaip viena aktualiausių problemų Lietuvoje (užima penktą vietą po mažų atlyginimų, emigracijos, kylančių kainų ir alkoholizmo), tačiau šalies gyventojai vis labiau linkę nepateisinti ir netoleruoti korupcijos.

Per pastaruosius 12 mėnesių kyšį nurodė davę tik 16 proc. gyventojų, 6 proc. valstybės tarnautojų ir 5 proc. įmonių atstovų – tai yra mažiausias rodiklis nuo 2002 m. Kaip labiausiai korumpuotas institucijas šių metų tyrime gyventojai įvardijo sveikatos apsaugos institucijas (51 proc.), Seimą (42 proc.), teismus (37 proc.), savivaldybes (22 proc.). Labiausiai paplitusios korupcijos formos, anot gyventojų, – nepotizmas (giminaičių protegavimas į aukštas ir pelningas pareigas), politinių partijų narių protegavimas, papirkimas (kyšio davimas).

Tyrimas atliekamas kas kelerius metus Specialiųjų tyrimų tarnybos užsakymu. Plačiau su jo rezultatais galite susipažinti STT naujienoje.

RSS srautas
×