MOSTA atliko tyrimą – mokslo ir verslo bendradarbiavimas

2018-02-27

Apie tyrimą

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) suinteresuotų šalių apklausoje, kuria buvo siekiama išsiaiškinti priežastis lemiančias mokslo ir verslo bendradarbiavimo lygį, dalyvavo 1086 tyrėjai, dirbantys aukštojo mokslo institucijose, ir 223 verslo įmonių, vykdančių MTEP veiklas, vadovaujantys asmenys. Lietuvoje tai pirma tokio pobūdžio ir masto apklausa skirta mokslo ir verslo bendradarbiavimo analizei atlikti.

Įvardino bendradarbiavimo priežastis

MOSTA atliktas tyrimas atskleidžia pagrindinius motyvus, dėl kurių vykdomi bendri MTEP projektai. Verslo atstovai pagrindinėmis partnerystės priežastimis įvardija mokslininkų gebėjimą pasiūlyti verslui reikalingų žinių bei technologijų. Šį motyvą nurodo 73 proc. bendrus projektus vykdančių ir norinčių vykdyti verslo įmonių atstovų. Taip pat verslas tikisi, kad tyrėjai galės pasiūlyti idėjų dėl tolimesnės įmonės veiklos ir bendradarbiaujant bus sprendžiama aukštos kompetencijos darbuotojų trūkumo problema.

Vadovaujančius tyrėjus bendradarbiauti su verslu skatina galimybė pasiūlyti turimas žinias ir technologijas ir taip kurti naujus produktus bei paslaugas. Tyrimų vykdytojams aktualiausia atrodo perspektyva iš bendradarbiavimo užsidirbti, taip pat įgyti naujų žinių ir kompetencijų bei pagerinti asmeninius mokslo rezultatus.

Daugiau įžvalgų rasite paspaudę čia.

Su tyrimo rezultatais galite susipažinti paspaudę šią nuorodą

Žymės: inovacijos, tyrimai
RSS srautas
×