Jaunimas „Lietuvai 2030“ siūlo ugdyti kūrybingas asmenybes, kurios gyventų globalioje Lietuvoje

2010-05-24

Jaunimas 2030 metais: minties ir elgsenos lūžiai, vertybiniai aspektai – tokia tema šiandien Seime diskutavo Valstybės pažangos tarybos nariai su visuomeninių jaunimo organizacijų atstovais. Šis renginys pradeda strategijai „Lietuva 2030“ parengti skirtą diskusijų ciklą Idėjų centruose, kurie veiks įvairiuose Lietuvos miestuose.

 „Paskutinių dviejų kartų patirtis rodo, kad vienintelis dalykas, dėl kurio galime būti tikri – tai, kad gyvenimo sąlygos radikaliai neatpažįstamai skirsis nuo prieš tai buvusios kartos. Šiame kontekste labai svarbu ir reikšminga numatyti iššūkius, su kuriais susidurs tie, kam teks būti jauniems 2030-ųjų metų Lietuvoje“, – teigė diskusiją moderavęs Seimo narys dr. Mantas Adomėnas.

 Diskusijoje buvo akcentuojama jauno žmogaus kūrybingumo ugdymo ir pasirinkimo laisvės tema. Vieningai sutarta, jog kūrybingą asmenybę būtina ugdyti nuo mažens. Pasak susitikimo dalyvių, tam reikėtų ir kokybiškai kitokios švietimo sistemos, kuri būtų orientuojama ne į programinius tikslus, bet atsižvelgtų į vaiko gabumus. Jaunimo nuomone, didžiausia lietuvių yda yra baimė daryti klaidas, kurią dar labiau skatina ir dabartinė ugdymo sistema. Tai trukdo ir verslumo gebėjimų vystymuisi, sumanios ekonomikos pagrindų atsiradimui. Jaunimo atstovai ragino keisti ir Lietuvos kaip geografiškai apibrėžtos valstybės suvokimą – pasak jų, Lietuva yra ten, kur yra lietuviai, svarbiausia neprarasti tarpusavio ryšių, santykio su valstybe.

 Diskusijoje dalyvavo Valstybės pažangos tarybos nariai – dr. Vladas Lašas, UPS Lietuva vadovas, Arminta Saladžienė, Vilniaus OMX Vilnius prezidentė, valdybos pirmininkė. Pranešimus parengė Šarūnas Skyrius, GILD Bankers partneris, Liutauras Gudžinskas, VU Studentų atstovybės prezidentas, Tadas Langaitis, aukok.lt vadovas. Kartu diskutavo Juras Požela, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius, Švietimo ir mokslo, Ūkio ministerijų atstovai, visuomeninių, nevyriausybinių, jaunimo organizacijų vadovai. Šiandien svarstytos, išgrynintos ir susistemintos idėjos toliau bus svarstomos Valstybės pažangos taryboje.

 2010-05-21                                                                                                                                                                                       Spaudos tarnyba

RSS srautas
×