„Lietuva 2030“: šalies sėkmės receptą kurs visuomenė

2010-06-01

Ne kartą bandyta kurti Lietuvos ateities vizijas, tačiau eiliniam, ne valdžios tribūnoje sėdinčiam piliečiui, retai tenka galimybė prisidėti prie savo šalies sėkmės formulės kūrimo. Būtent diskusijomis „Lietuva-2030“ siekiama įtraukti kuo daugiau aktyvių šalies piliečių, norinčių pateikti savo viziją sėkmingesnei valstybės ateičiai. Vertingiausios visuomenės pasiūlytos mintys ir idėjos atsidurs šalies strategijos dokumente, tapsiančiame visuotiniu susitarimu dėl ilgalaikės Lietuvos raidos. 

Ketinant įtraukti daugiau ir įvairesnių šalies gyventojų į valstybės ilgalaikės pažangos strategijos „Lietuva-2030“ kūrimo procesą, 10-yje šalies miestų vyks mėnesio trukmės diskusijų ciklas, kurį gegužės pabaigoje pradeda rengti Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Pirmoji diskusija įvyks gegužės 27 d. Alytuje, Savivaldybės Tarybos salėje, 16 val. Po to planuojama aplankyti dar devynis Lietuvos miestus: Kėdainius, Marijampolę, Mažeikius, Panevėžį, Šiaulius, Tauragę, Telšius, Ukmergę ir Uteną. Į susitikimus kviečiami susirinkti visi aktyviausi miesto bendruomenių atstovai: nevyriausybinės organizacijos, verslo, savivaldybės, kultūros, švietimo, meno, sporto, žiniasklaidos atstovai, akademinė bendruomenė, religinės grupės, kaimo bendruomenės.

„Tai bus išskirtinė galimybė visiems aktyviems, įvairaus amžiaus ir profesijų piliečiams dalyvauti savo šalies ateities kūrimo procese. Šiandien pasiūlytos idėjos, išsakytos pastabos ir mintys taps pagrindu formuojant Lietuvos raidos viziją bei perspektyvas, o plačiosios visuomenės dalyvavimas sustiprins ir tarpusavio, ir kartų dialogą“, - sako LiJOT prezidentas Šarūnas Frolenko.

Strategija „Lietuva-2030“ nustatys ilgalaikius šalies tikslus ir prioritetus, jų įgyvendinimo kryptis bei siekiamą pažangą atspindinčius rodiklius. Ji turėtų tapti visuotiniu susitarimu dėl ilgalaikės šalies raidos, kuriam nedarytų įtakos politiniai pokyčiai ar atskirų institucijų interesai. Diskusijose kartu su susirinkusiais aktyvių visuomenės grupių atstovais dalyvaus kaskart kitas, LR Vyriausybės patvirtintos Pažangos tarybos, narys, pristatysiantis LR Vyriausybės inicijuotą procesą. Renginių metu numatoma identifikuoti pagrindines problemas ir teikti konkrečius pasiūlymus, kuriuos būtų galima įtraukti į galutinį strategijos dokumentą.

Primename, kad Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) yra 1992 m. įkurta didžiausia nevyriausybinių jaunimo organizacijų sąjunga Lietuvoje. Šiuo metu LiJOT vienija 62 nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas, o tai yra daugiau nei 200 000 jaunų žmonių.

Daugiau informacijos:
Guoda Lomanaitė
Lietuvos jaunimo organizacijų taryba
El.paštas: 2030@lijot.lt
Tel.: 85 279 10 14

RSS srautas
×