Uteniškiai: „Žalia“ ir sveika šalis, kurioje maistas be E

2010-06-08

Utenoje gausiai susirinkę aktyviausi bendruomenės nariai ir jaunimo organizacijų atstovai diskutavo apie Lietuvos ateitį, jos perspektyvas, apie tai, kokią Lietuvą Utenos krašto žmonės norėtų matyti dar po dvidešimties metų. Šią prasmingą diskusiją vedė Valstybės pažangos tarybos narys ir UAB „Skubios siuntos“ vadovas Vladas Lašas.

Diskusijos organizatorius stebino dalyvių aktyvumas. „Žalia“ ir sveika šalis, kurioje maistas be E, švari aplinka” – tvirtai dėstė savo mintis Utenos miesto aktyviausieji.

“Lietuva – tai valstybė, kurioje išsilavinimas yra vertybė” –diskusijos dalyviai kalbėjo apie šalies ateities perspektyvas.


Ne ką menkesnio dėmesio susilaukė ir tolerancijos tema. Žmonės pasisakė už šalį be smurto ir patyčių.

Tokias ir dar daugelį kitų Lietuvos ateities vizijų iškėlė Utenos krašto žmonės projekto „Lietuva 2030“ diskusijos metu.


Nebuvo pamiršti ir kasdieniniai rūpesčiai bei iššūkiai. Uteniškiai išreiškė didelį susirūpinimą dėl šeimos instituto silpnėjimo, bendruomeniškumo jausmo praradimo. Kaip vienas svarbiausių prioritetų valstybėje visos diskusijos metu buvo akcentuojamas švietimo sistemos tobulinimas ir išsilavinimo svarba.

 

Utenoje apie Lietuvos ateitį kalbėjo Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Tautodailininkų klubo atstovė, Užpalių kultūros centro atstovas, moksleiviai, Utenos verslo informacijos centro atstovas, Vaikų teisių apsaugos skyriaus atstovas, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) atstovai ir kiti vietinės bendruomenės nariai.

Širdingai dėkojame visiems prisijungusiems prie diskusijos, dėkojame Jums už tai, kad esate neabejingi!

RSS srautas
×