Telšiškiai aktyviai įsitraukė į dialogą dėl pažangos strategijos - „Lietuva 2030“

2011-02-14

Vasario 10 dienos popietę aktyviausi Telšių miesto bendruomenės atstovai rinkosi į savivaldybę aptarti Valstybės pažangos tarybos parengto strategijos „Lietuva 2030“ projekto. Diskusijoje dalyvavo VšĮ „Geros valios projektai" valdybos pirmininkas, vienas iš „Webmedia Group” įkūrėjų, Valstybės pažangos tarybos darbo grupės „Pilietinė visuomenė” narys Tadas Langaitis.

 Po projekto pristatymo, telšiškiai pasinėrė į diskusiją apie Lietuvos problemas ir perspektyvas. Daugiausia diskusijos dalyvių dėmesio sulaukė globalios Lietuvos ir emigracijoje gyvenančių piliečių problemos. Ieškota išeičių, kaip užsienyje įgytą lietuvių patirtį efektyviai pritaikyti Lietuvoje, kaip valstybei neprarasti ryšio su svetur gyvenančiais tautiečiais.

„Londonas, Dublinas – tai miestai, kur gyvena didelė dalis emigrantų iš Lietuvos... Pasakyti, kad jie nėra Lietuva – mes negalime. Dalis pasaulio gyventojų gyvena ne toje šalyje, kurios piliečiais yra. Todėl nereikia to bijoti“, - mintis apie globalią Lietuvą pasidalijo Tadas Langaitis, paraginęs išnaudoti „globalios Lietuvos“ privalumus, pavyzdžiui sukuriant realias galimybes iš užsienio grįžusiems lietuviams panaudoti sukauptą patirtį Lietuvoje.

T. Langaitis paminėjo „Renkuosi mokyti“ projektą, kurio dėka itin aukštos kokybės išsilavinimą įgiję jauni lietuviai kelis metus darbuojasi provincijų mokyklose ir ir dalijasi patirtimi su moksleiviais ir mokytojais, ne tik moksleivių, bet ir kolegų mokytojų požiūrį į mokymosi procesą.

Pokalbyje taip pat daug dėmesio skirta mokyklos vaidmeniui formuojant pilietišką asmenybę, pasikeista nuomonėmis, kaip reikėtų paskatinti jaunimą aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime. „Juk mokyklos šerdis ir pagrindinis tikslas turėtų būti vertybių formavimas“, - pažymėjo kalbėjusi mokytoja A. Raudienė.

Kalbėdami apie stiprią ateities Lietuvą, telšiškiai sutarė vieningai, kad tam būtina stipri bendruomenė, kuri pati sugebėtų tvarkytis su iškilusiomis problemomis, pagelbėtų vieni kitiems. Pasak studentės Kotrynos, iš šeimos gautas vertybes turime skleisti aplinkui, dalintis su kitais ir kasdien rodyti pilietiškumo pavyzdį. Diskusijos dalyvių nuomone, tik petys petin dirbdama vietos valdžia, verslas, švietimo įstaigos ir visuomeninės organizacijos pajėgs sukurti stiprią bendruomenę, kuri taps permainų Lietuvoje pamatu.

Ačiū Jums, Telšių gyventojai, už puikias mintis ir iniciatyvą!

RSS srautas
×