Į valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2030“ projekto aptarimą aktyviai įsitraukė šiauliečiai

2011-02-25

Ilgalaikės pažangos strategijos „Lietuva 2030“diskusijų ciklas įsibėgėjo. Vasario 17 dieną Šiauliuose įvyko jau ketvirtoji diskusija. Susitikime dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos nariai, Šiaulių miesto politikai, savivaldybės administracijos, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir gimnazistai. Valstybės pažangos tarybai atstovavo teminės darbo grupės „Kūrybinė visuomenė“ narys, Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Susitikimo metu daug dėmesio skirta jaunimo aktualijoms: likusių gyventi Lietuvoje jaunuolių perspektyvoms, švietimui bei vyraujančiam negatyvizmui, slopinančiam naujoves ir kūrybiškumą. Vyko diskusijos, kaip efektyviai pritaikyti nevyriausybinių organizacijų veikloje ar užsienyje įgytą patirtį. Ieškota atsakymo, kaip pakeisti neigiamą visuomenės požiūrį į lietuvius, grįžusius iš užsienio.

Vaidas Bacys, atkreipdamas susirinkusių dėmesį į strategijos naudą, kalbėjo: „Valstybės gyvenimą lyginu su mechaniniu laikrodžiu. Jeigu suki vieną ar du krumpliaračius, viskas veikia, o jei visus kartu – sudėtingas laikrodžio mechanizmas sugenda. Ši strategija būtent ir atsako, kurias sritis reikia plėtoti ir vystyti. Strategijos stiprybė – tai visuomenės įtraukimas atvirai diskusijai“.

Viceministras akcentavo švietimo reformos svarbą skatinant visuomenės kūrybingumą. „Norint išugdyti kūrybingą visuomenę, ne mokyklų išorę, ne sienas reikia keisti, o edukacines erdves. Tam reikia bendruomenės įsitraukimo, kūrybiškumo ir gerų idėjų palaikymo.“ – dėstė Vaidas Bacys.

Aktyviai į diskusiją įsitraukė klubo „Tarp savų“ prezidentas Ramūnas Snarskis. Jis ragino daugiau dėmesio skirti neformaliam jaunimo įsitraukimui į visuomeninę veiklą ir pilietiškumo skatinimui.

Jaunajai kartai atstovavusią Šiaulių Didždvario gimnazijos moksleivę domino verslumo problemos. Ji ragino žmones būti savarankiškesniais. „Ne tik valdžia gali kažką duoti. Asmeninė iniciatyva ir pastangos padeda įgyvendinti idėjas“, - teigė gimnazistė.

Ačiū Jums, Šiaulių gyventojai, už puikias mintis ir iniciatyvą!

RSS srautas
×