„Lietuva 2030“ – panevėžiečių akimis

2011-02-25

Vakar Panevėžyje vykusiame strategijos projekto „Lietuva 2030“ aptarime dalyvavo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė, Valstybės pažangos tarybos narė, teminės darbo grupės „Pilietinė visuomenė“ dalyvė doc. dr. Ainė Ramonaitė, kuri susirinkusiems miesto gyventojams pasakojo apie strategijos kertinius taškus, sekimo Skandinavijos šalių gerąja patirtimi reikšmę, aiškino dokumente vartojamus terminus ir jų esmę.

Daug dėmesio skirta žmogaus, kaip atskiro individo ir visuomenės nario, vietai Lietuvos ateities vizijoje. Aptartas strategijoje vartojamas šūkis „Trys milijonai kūrėjų!”, kuris ne tik turėtų užkoduoti inovatyvų žmogų, generuojantį idėjas ir sumanios ekonomikos kūrėją, bet, pasak Ainės Ramonaitės, sufleruoti, kad „visi yra šalies kūrėjai, visi yra šalies šeimininkai.“

Trumpai buvo aptartas Lietuvos, kaip globalios valstybės vaizdas: „Jeigu visi jaustų, kad turi ryšį su Lietuva ir kartu dirbtų dėl Lietuvos, nesvarbu, kur būtų, tai mes galėtume pelnyti daug daugiau negu fiziškai sugrąžinus juos į Lietuvą. Mes turime milžinišką potencialą - per visą pasaulį išsibarsčiusius labai protingus žmones“, - kalbėjo Valstybės pažangos tarybos narė.

Susitikime aktyviai dalyvavęs Panevėžio darbo biržos direktorius Viktoras Trofimovas atkreipė dėmesį į žodžio „valdžia“ prasmę. Jis pabrėžė, kad valdžia turėtų reikšti  ne valdžios subjektus, bet patį valstybės valdymą, nes visuomenė turi pati suprasti, kad valdo ji, nes pati yra valdžia. Jo teigimu visuomenė pati renka valdžią ir turi būti atsakinga už pasirinkimus.

Violeta Grigienė, VŠĮ Panevėžio Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė, taip pat išsakė savo nuomonę apie teisinę sistemą Lietuvoje, švietimo sistemą, žiniasklaidos įtaką formuojant visuomenės požiūrį. Ji teigė, kad „kičinių laidų transliavimas duoda negatyvą ypač jaunai kartai, nes jiems žiniasklaida yra vos ne apologetas“, todėl nereikėtų to toleruoti ir kiekvienam pradėjus nuo savęs, skatinti teigiamų minčių ir idėjų skleidimą, veiklumo kėlimą.

Kazimiero Paltaroko gimnazijos istorijos mokytojas, TS - LKD partijos narys, Juozas Brazauskas kalbėjo apie švietimo sistemos vaidmenį, nes mokykla yra visuomenės atspindys. Anot mokytojo eksperto, strategijos kūrimas turi būti aktualus tiek valdžios atstovams, tiek žiniasklaidai ir nevyriausybinėms organizacijoms. „Valstybė ne per vieną dieną ir ne per vienerius metus susikuria. Mes esame vaikystėje“ – teigė jis, išreikšdamas viltį, kad strategija turės tęstinumą ir aktualumą visos valstybės atžvilgiu.

Diskusijoje taip pat aktyviai dalyvavo ir idėjas išsakė Panevėžio miesto vicemerė Gema Umbrasienė, savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė, Tarybos narys Dainius Ožalas, Seimo nario V. Matuzo padėjėja Rasa Ošič. Į strategijos aptarimą įsitraukė ir savo Lietuvos ateities viziją pateikė jaunimo ir senjorų nevyriausybinių organizacijų nariai, politinių partijų atstovai, verslininkai.

Dėkojame už įdomią ir prasmingą diskusiją.

RSS srautas
×