Gerovės valstybė – nuo svajonės iki realybės

2014-03-25

Kovo 21 d. įvyko pusę metų trukusio atviro pažangos forumo „Gerovės valstybės modelis – šiaurietiška patirtis ir perspektyvos Lietuvoje“ baigiamasis renginys. Konferencijoje „Lietuvos ir Šiaurės šalių suartėjimo perspektyva: gerovės valstybės link“ Šiaurės šalių ekspertai, Valstybės pažangos tarybos nariai, politikai, valstybės tarnautojai, mokslo, verslo ir bendruomenių atstovai diskutavo apie tai, kokios prielaidos būtinos gerovės valstybės kūrimui Lietuvoje.

Atidarydamas konferenciją, Ministras Pirmininkas A. Butkevičius atkreipė dėmesį, kad valstybėms susiduriant su globaliais iššūkiais, tokiais kaip nedarbas, besikeičiantys darbo rinkos poreikiai, demografiniai pokyčiai, migracija, būtina ieškoti receptų, kaip susidoroti su jais ir kokius permainų žingsnius reikia žengti jau rytoj, siekiant visuomenės lūkesčius labiausiai patenkinančio gerovės valstybės modelio.

Ekspertai iš Švedijos, Suomijos ir Norvegijos įvertino modelio iššūkius ir galimybes, o Lietuvos specialistai diskutavo, ar modelis galėtų būti pritaikomas Lietuvoje ir kaip tai turėtų būti daroma. Jūsų dėmesiui pateikiame konferencijos medžiagą.

Pranešimai:

Prof. Bjørnas Hvindenas, Norvegija

Klasas Eklundas, Švedija

Prof. Sixtenas Korkmanas, Suomija

Prof. dr. Ainė Ramonaitė, dr. Liutauras Gudžinskas

Algimanta Pabedinskienė

Šarūnas Birutis

Dr. Edgaras Leichteris

Lietuvos ir Šiaurės šalių suartėjimo link: pažangos forumo deklaracija

Renginio vaizdo įrašai: I dalisII dalisIII dalis

RSS srautas
×