Vaikų kūrybiškumas – kiekvieno iš mūsų įsipareigojimas

2014-11-24

Lapkričio 20 d. įvykęs pažangos forumo „Vaikų kūrybiškumas 24/7“ baigiamasis renginys uždavė toną ateities veiksmams – daugelis dalyvių pasekė pranešėjų pavyzdžiu ir viešai prisiėmė įsipareigojimą, ką jie darys, kad Lietuvoje būtų ugdomi kūrybiški vaikai.

Tai, kad vaikų kūrybiškumo tema tampa vis aktualesnė, buvo akivaizdu vien apžvelgus pilnutėlę konferencijų salę. Inovatyvaus vaikų ugdymo svarbą savo sveikinimo kalboje pabrėžė ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Šis forumas ypatingas tuo, kad pirmą kartą bendrai diskusijai sujungėme mokytojus, vaikus, tėvus ir politikus. Išgirdome ir mokinių poziciją – Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos dvyliktokė Emilija Kotryna Trunovaitė negailėjo kritikos dabartinei mokyklos sistemai, jos uždarumui.

Pranešimus skaitė ir du užsienio svečiai: Helsinkio universiteto ugdymo profesorius emeritas Kari Uusikylä bei Jungtinės Karalystės Tate muziejų tinklo mokymosi direktorė Anna Cutler. Esame labai laimingi, kad šie du profesionalai galėjo sudalyvauti forume ir pasidalinti savo šalių patirtimi. Po įkvepiančio švietimo ir mokslo viceministro dr. Rimanto Vaitkaus pranešimo prof. K. Uusikylä atvirai stebėjosi, kokie profesionalūs ir įdomūs mūsų politikai. Jo nuomone, Suomijos švietimo srities politikams trūksta tokio savo kuruojamos srities išmanymo.

Prienų r. Išlaužo pagrindinės mokyklos direktorė Rasa Žilinskienė su konferencijos dalyviais dalinosi savo praktine patirtimi – mažytėje mokykloje kūrybiškas ugdymas jau tapęs kasdienybe.

Daugelis konferencijos svečių turbūt sutiktų, kad didžiausia forumo nauda ir sėkmė – paralelinės diskusijų sesijos. Trijose atskirose auditorijose diskutuota apie mokytojų kūrybiškumą, mokymosi aplinką bei kuriančias vaikų, mokytojų ir tėvų bendruomenes. Čia būta ir susigraudinimų, ir apsikabinimų, ir bendro sutarimo, kad kūrybiškas ugdymas – visų mūsų rankose.

Forumą uždarė baigiamoji diskusija tarp politikų, mokyklos direktorių, kūrybiško ugdymo specialistų, mokinių bei studentų. Diskusijos moderatorius dr. Edgaras Leichteris paragino diskusijos dalyvius ir auditoriją viešai pasisakyti, ką asmeniškai jie padarys, kad kūrybiškumo virusas sklistų po Lietuvą.

Dar sykį dėkojame visiems susirinkusiems. Apibendrintus forumo pasiekimus skelbsime netrukus, todėl kviečiame sekti mūsų naujienas. Ne už kalnų jau ir kitas – mokymosi visą gyvenimą – forumas, kurio, tikimės, laukiate kartu su mumis.

Daugiau informacijos, nuotraukų ir įspūdžių, kaip visada, mūsų Facebook paskyroje (www.facebook.com/Lietuva2030).

Pranešimai:

Anna Cutler, Jungtinė Karalystė

Prof. Kari Uusikylä, Suomija

Dr. Rimantas Vaitkus

Rasa Žilinskienė

Sigita Balčiūnienė

Renginio vaizdo įrašai: Kari Uusikylä pranešimasAnna Cutler pranešimas.

"Vaikų kūrybiškumas 24/7" forumo išvados

Nuotraukų galerija (Nuotraukos: BFL/ Inga Juodytė )

RSS srautas
×